mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Jedno z najważniejszych założeń budżetu Gdańska na 2007 rok to inwestycje drogowe. Miasto stawia na inwestycje i maksymalne wykorzystanie funduszy europejskich.

"To budżet kontynuacji. Największą część pieniędzy zostanie przeznaczona na inwestycje drogowe - 158,7 mln zł. Najważniejsze spośród nich to budowa Trasy W-Z (ul. Jabłoniowa - Kartuska), dokończenie przebudowy ul. Marynarki Polskiej, dokończenie modernizacji Podwala i Wałów Jagiellońskich. W końcu GPKM, czyli w skrócie tramwaj na Chełm. Dużą wagę przywiązujemy także do projektu poprawy dostępności do portu" - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Przeczytaj także:

250 mln euro na drogi do portu (2006-11-06)

Ruszył ostatni etap Trasy Kwiatkowskiego (2006-09-19)

Prace na gdańskim Podwalu Grodzkim (2006-08-07)

 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~Kuba 2006-11-16

We Wrocku rok w rok trwaja inwestycje za pol miliarda. Ale co z tego skoro ciagle gonimy reszte Polski a jezdzi sie u nas wolniej... niz idzie obok chodnikiem babcia o lasce... Chol... korki!

~osskaa 2006-11-16

na razie o Słowackiego nie ma mowy, jak widać, a Galeria Bałtycka na jesieni sparaliżuje cały Wrzeszcz, a przez to całą aglomerację. oprócz tego wydaje się niezbędne: 1. Trasa Zielona - od Mostu Sucharskiego na Osowę 2. Obwodnica Południowa 3. Trasa wzdłuż torów od Słowackiego do Żabianki i dalej do Sopotu. Bez tego za 3-5 lat Gdańsk się zatka zupełnie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech