mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Jedno z najważniejszych założeń budżetu Gdańska na 2007 rok to inwestycje drogowe. Miasto stawia na inwestycje i maksymalne wykorzystanie funduszy europejskich.

"To budżet kontynuacji. Największą część pieniędzy zostanie przeznaczona na inwestycje drogowe - 158,7 mln zł. Najważniejsze spośród nich to budowa Trasy W-Z (ul. Jabłoniowa - Kartuska), dokończenie przebudowy ul. Marynarki Polskiej, dokończenie modernizacji Podwala i Wałów Jagiellońskich. W końcu GPKM, czyli w skrócie tramwaj na Chełm. Dużą wagę przywiązujemy także do projektu poprawy dostępności do portu" - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Przeczytaj także:

250 mln euro na drogi do portu (2006-11-06)

Ruszył ostatni etap Trasy Kwiatkowskiego (2006-09-19)

Prace na gdańskim Podwalu Grodzkim (2006-08-07)

 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Komentuj:

~Kuba 2006-11-16

We Wrocku rok w rok trwaja inwestycje za pol miliarda. Ale co z tego skoro ciagle gonimy reszte Polski a jezdzi sie u nas wolniej... niz idzie obok chodnikiem babcia o lasce... Chol... korki!

~osskaa 2006-11-16

na razie o Słowackiego nie ma mowy, jak widać, a Galeria Bałtycka na jesieni sparaliżuje cały Wrzeszcz, a przez to całą aglomerację. oprócz tego wydaje się niezbędne: 1. Trasa Zielona - od Mostu Sucharskiego na Osowę 2. Obwodnica Południowa 3. Trasa wzdłuż torów od Słowackiego do Żabianki i dalej do Sopotu. Bez tego za 3-5 lat Gdańsk się zatka zupełnie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.