mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Jedno z najważniejszych założeń budżetu Gdańska na 2007 rok to inwestycje drogowe. Miasto stawia na inwestycje i maksymalne wykorzystanie funduszy europejskich.

"To budżet kontynuacji. Największą część pieniędzy zostanie przeznaczona na inwestycje drogowe - 158,7 mln zł. Najważniejsze spośród nich to budowa Trasy W-Z (ul. Jabłoniowa - Kartuska), dokończenie przebudowy ul. Marynarki Polskiej, dokończenie modernizacji Podwala i Wałów Jagiellońskich. W końcu GPKM, czyli w skrócie tramwaj na Chełm. Dużą wagę przywiązujemy także do projektu poprawy dostępności do portu" - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Przeczytaj także:

250 mln euro na drogi do portu (2006-11-06)

Ruszył ostatni etap Trasy Kwiatkowskiego (2006-09-19)

Prace na gdańskim Podwalu Grodzkim (2006-08-07)

 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~Kuba 2006-11-16

We Wrocku rok w rok trwaja inwestycje za pol miliarda. Ale co z tego skoro ciagle gonimy reszte Polski a jezdzi sie u nas wolniej... niz idzie obok chodnikiem babcia o lasce... Chol... korki!

~osskaa 2006-11-16

na razie o Słowackiego nie ma mowy, jak widać, a Galeria Bałtycka na jesieni sparaliżuje cały Wrzeszcz, a przez to całą aglomerację. oprócz tego wydaje się niezbędne: 1. Trasa Zielona - od Mostu Sucharskiego na Osowę 2. Obwodnica Południowa 3. Trasa wzdłuż torów od Słowackiego do Żabianki i dalej do Sopotu. Bez tego za 3-5 lat Gdańsk się zatka zupełnie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport