mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: wakacyjny remont z korkami w tle

Gdańsk: wakacyjny remont z korkami w tle

Dwa miesiące potrwa remont nawierzchni jednej z najważniejszych arterii drogowych Gdańska - ul. Podwale Przedmiejskie. Kierowcy muszą przygotować się na gigantyczne korki w tym rejonie, bowiem na remontowanym węźle Okopowa włącza się ruch z autostrady A1, DK 1, DK 7, obwodnicy, z centrum Gdańska, Sopotu i Gdyni. Prace powinny potrwać do 13 sierpnia.

Gdańsk: wakacyjny remont z korkami w tle
Już od piątku 12 czerwca ruch tą ulicą, a także przejazd przez węzeł Okopowa wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Remont nawierzchni odbywać się będzie na odcinku od ul. Słodowników do ul. Okopowej (włącznie z tzw. węzłem Okopowa). W związku z tym przewidziano szereg zmian w organizacji ruchu kołowego:
  • jezdnia ul. Podwale Przedmiejskie (kierunek do Armii Krajowej) na w/w odcinku zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu

  • na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie - Okopowa - Armii Krajowej ruch drogowy dla relacji Podwale Przedmiejskie - Armii Krajowej odbywać się będzie w obu kierunkach na wprost oraz funkcjonować będą relacje w prawo i w lewo

  • dodatkowo, dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8 ton jadących z kierunku Warszawy w relacji do Św. Wojciecha na ul. Podwale Przedmiejskie na wysokości ul. Chmielnej uruchomiony zostanie tymczasowy przejazd przez torowisko tramwajowe (w ciągu ul. Podwale Przedmiejskie), na którym funkcjonować będzie sygnalizacja świetlna. Dla pojazdów tych objazd odbywać się będzie ulicami: Podwale Przedmiejskie, Chmielną, Toruńską, w związku z czym na tym skrzyżowaniu ul. Chmielnej z ul. Toruńską nastąpi zmiana pierwszeństwa i obowiązywać będzie w relacji Chmielna - Toruńska (w prawo)

  • na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie - Okopowa - Armii Krajowej ruch drogowy na wprost dla relacji Okopowa - Wały Jagiellońskie odbywać się będzie przejazdem pod Węzłem Okopowa w obu kierunkach oraz funkcjonować będą relacje w prawo
  • relacja w lewo z kierunku ul. Trakt Św. Wojciecha do ul. Armii Krajowej odbywać się będzie przez tymczasowy przejazd przez torowisko tramwajowe (w ciągu ul. Okopowej) na wysokości ul. Bogusławskiego, na którym funkcjonować będzie sygnalizacja świetlna (lub przez Węzeł Hucisko).

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~Nie gdanszcznin ale blisko 2009-06-17

Wiadukt był remontowany w 1996 pamietam dokladnie tą datę bo wtedy jezdzilem z praca dyplowmowa do Gd i często stalem w korkach, pozniej przynajmniej raz był remont nawierzchni. W zeszłym roku był tez jakis maly remont koło dworca i we wrzeszczu, pamietam jak 2 h jechałem do Olivii i to własnie w sezonie i wcale nie w godzinach szczytu. Mam podać wiecej przykładów?

~gdańszczanin 2009-06-17

Mylisz się, Podwale Przedmiejskie nie było remontowane przynajmniej od 20 lat (nie licząc sfrezowywanych kolein raz na parę lat). Chyba nie jest argumentem ruch z Warszawy do Sopotu w wakacje! Sopot to bardzo fajne ale wbrew pozorom niewielkie miasteczko. Codziennie przemieszczam się po Trójmieście, również w kierunkach wylotowych i mogę w 100% zapewnić, że w każdy dzień wolny od szkoły w szczycie korki na takiej Słowackiego czy Armii Krajowej czy Spacerowej zmniejszają się kilkukrotnie. Myślę, że nie ma co spekulować, za kilka dni koniec roku szkolnego i będzie można się przekonać, czy przynajmniej poranne korki na Podwalu zmaleją... pozdrawiam,

~nie gdanszcznien ale blisko 2009-06-16

Gdańszczanin, nie zgodzę sie z tobą, w wakacje jest taki sam ruch w trójmiescie albo nawet wiekszy, przeciez przyjeżdzają turyści, głownie do sopotu, ale czesto przemieszczają sie po całym trojmiescie. Z tego co pamietam to skrzyzowanie juz było niedawno ( pare lat temu) remontowane. Kiedy bedziemy mieli w koncu drogi ktore wytrzymaja kilkadziesiat lat bez powaznych remontow?

~gdańszczanin 2009-06-16

Mimo wszystko remont ulic miejskich w wakacje jest najrozsądniejszy, co innego dróg międzymiastowych... tu się zgodzę. Nie uważam, żeby to był debilizm na tą inwestycję, termin wakacyjny dla mieszkańców gdańska akurat oznacza mniejsze korki, bo jest zdecydowanie mniejszy ruch samych gdańszczan. Dlaczego mamy remontować nasze drogi poza okresem wakacyjnym? Żeby Warszawiakom było wygodniej dojechać, to Gdańszczanie mieliby specjalnie stać w jeszcze większych korach poza wakacjami? W sumie to Warszawa rozdziela kasę na drogi krajowe, po co zwlekano tyle lat z budową obwodnicy południowej (finansowanej z budżetu centralnego)? A teraz jeszcze uwalili dofinansowanie do końcówki Armii Krajowej (DK nr 7) w kierunku Obwodnicy, gdzie brak tego połączenia to właśnie najbardziej Warszawiakom w wakacje będzie doskwierać.

~rowerzysta 2009-06-16

zawsze irytuja mnie takie wypowiedzi jak powyzsza. Pretensje ze remonty odbywaja sie w srodku tygodnia, za dnia i latem. Oczywiscie obowiazkowo powinny odbywac sie noca w weekendy i w srodku mroznej zimy. Procesy technologiczne i tzw czynnik ludzki nie ma tu nic do gadania. Najwazniejsze jest dobro kierowcow ktorzy jada nad morze...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.