mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdański Żółty Wiadukt w remoncie

Gdański Żółty Wiadukt w remoncie

Rozpoczęto remont wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Jana z Kolna w Gdańsku. Wartość robót, których zakończenie planowane jest na kwiecień 2012 r., wynosi ponad 6,3 mln zł.

Gdański Żółty Wiadukt w remoncie
Wybudowany ok. 1914 roku tzw. Żółty Wiadukt jest wpisany do rejestru zabytków. Ten nieużywany obecnie ze względu na zły stan techniczny obiekt po remoncie zmieni swoją funkcję i będzie przeznaczony głównie dla ruchu pieszego i rowerowego, wraz z możliwością ruchu samochodów do 3,5 tony, a także samochodów uprzywilejowanych. Jego remont został podzielony na dwa etapy: rozbiórkę pomostu wiaduktu (wraz z demontażem elementów stalowych i betonowych) oraz przebudowę wiaduktu.

- Największym wyzwaniem będzie dla nas stężenie i podniesienie istniejących łukowych dźwigarów kratowych oraz rozbiórka, a później montaż nowej płyty pomostu – mówi Michał Drywa, Kierownik Robót. - Wszystkie te roboty będziemy wykonywać nad sześcioma czynnymi liniami kolejowymi, w tym linią Szybkiej Kolei Miejskiej. Ciekawym zadaniem będzie także remont przyczółków ceglanych.

Na dojazdach do obiektu zostaną wykonane ozdobne murki żelbetowe, do których przymocowane zostaną kamienne tablice z wykutym rokiem budowy i remontu oraz nazwą obiektu.

Zakres robót obejmować będzie: wykonanie nawierzchni, remont konstrukcji stalowej istniejących łuków stalowych, wymianę pomostu stalowego i remont istniejących przyczółków wraz z odtworzeniem okładziny ceglanej. Wykonane zostanie też m.in. oświetlenie iluminacyjne, wjazd i zjazd dla rowerów, zieleń i kolektor deszczowy.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.