Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdański Żółty Wiadukt w remoncie

Gdański Żółty Wiadukt w remoncie

Rozpoczęto remont wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Jana z Kolna w Gdańsku. Wartość robót, których zakończenie planowane jest na kwiecień 2012 r., wynosi ponad 6,3 mln zł.

Gdański Żółty Wiadukt w remoncie
Wybudowany ok. 1914 roku tzw. Żółty Wiadukt jest wpisany do rejestru zabytków. Ten nieużywany obecnie ze względu na zły stan techniczny obiekt po remoncie zmieni swoją funkcję i będzie przeznaczony głównie dla ruchu pieszego i rowerowego, wraz z możliwością ruchu samochodów do 3,5 tony, a także samochodów uprzywilejowanych. Jego remont został podzielony na dwa etapy: rozbiórkę pomostu wiaduktu (wraz z demontażem elementów stalowych i betonowych) oraz przebudowę wiaduktu.

- Największym wyzwaniem będzie dla nas stężenie i podniesienie istniejących łukowych dźwigarów kratowych oraz rozbiórka, a później montaż nowej płyty pomostu – mówi Michał Drywa, Kierownik Robót. - Wszystkie te roboty będziemy wykonywać nad sześcioma czynnymi liniami kolejowymi, w tym linią Szybkiej Kolei Miejskiej. Ciekawym zadaniem będzie także remont przyczółków ceglanych.

Na dojazdach do obiektu zostaną wykonane ozdobne murki żelbetowe, do których przymocowane zostaną kamienne tablice z wykutym rokiem budowy i remontu oraz nazwą obiektu.

Zakres robót obejmować będzie: wykonanie nawierzchni, remont konstrukcji stalowej istniejących łuków stalowych, wymianę pomostu stalowego i remont istniejących przyczółków wraz z odtworzeniem okładziny ceglanej. Wykonane zostanie też m.in. oświetlenie iluminacyjne, wjazd i zjazd dla rowerów, zieleń i kolektor deszczowy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj