mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańskie inwestycje drogowe

Gdańskie inwestycje drogowe

Gdańscy drogowcy planują na 2008 rok kilka nowych inwestycji drogowych. W budżecie na bieżący rok na projekty drogowe i komunikacyjne zarezerwowano kwotę blisko 122 mln zł. Prowadzone będą głównie prace związane z przygotowaniem infrastruktury na Euro 2012.

Gdańskie inwestycje drogowe
Na duże projekty drogowe w Gdańsku, w tym roku będzie przeznaczone 36 mln zł. Z myślą o przygotowaniu miasta na Euro 2012, w budżecie zarezerwowano 7 mln z przeznaczeniem na modernizację nawierzchni dróg na głównych ciągach komunikacyjnych Gdańska. Jest to przedsięwzięcie na najbliższe pięć lat i każdego roku na ten wieloletni plan inwestycyjny rezerwowana jest podobna kwota.

W bieżącym roku duża część z zaplanowanych w budżecie środków przeznaczona jest na kompleksowe przygotowanie projektów budowy m.in. Trasy Słowackiego, II etapu Trasy W-Z, Drogi Zielonej i ul. Jana z Kolna. Bardzo ważnym wydarzeniem będzie podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji technicznej na budowę Trasy Sucharskiego, której koszt wyniesie około 25 mln zł. W budżecie zarezerwowano również pulę środków gwarantującą gotowość gminy do realizacji projektów przygotowanych i oczekujących na konkursy do funduszy unijnych.

Zrealizowane zostaną także drogi o zasięgu lokalnym, m.in. w Osowie (II etap Wodnika za 5 mln), w Gdańsku Południe - brakujący odcinek ul. Zamiejskiej (za 3 mln), II etap ul. Wilanowskiej (3,6 mln), w dzielnicy Kokoszki – ul. Montażystów i ul. Transportowców (2,3 mln). Rozpoczęty zostanie kolejny etap budowy dróg w Matemblewie obejmujący dokończenie ul. Waldorfa. Zlecone zostaną projekty budowlane na ulice w pozostałych dzielnicach, m.in. Wrzeszczu, Oliwie, Oruni. Dodatkowo w oparciu o porozumienie z Gminą, inwestor komercyjny wykona i sfinansuje I etap trasy Północ - Południe od ul. Cienistej w kierunku ul. Małomiejskiej, łączącej dzielnice Chełm i Orunię.

W tym roku zarezerwowano także środki w kwocie 10 mln zł na kontynuację  prac związanych z rewaloryzacją ulic Głównego Miasta, budowę sygnalizacji świetlnych,  oświetlenia ulic i rozbudowę systemu informacji miejskiej.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.