mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: Którędy pobiegnie obwodnica?

Gdynia: Którędy pobiegnie obwodnica?

W dniu dzisiejszym (25 lutego) odbędą się konsultacje społeczne związane z projektem budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. Planowany odcinek dwujezdniowej drogi będzie mieć 14,3 km długości i połączy Gdynię z Redą.

Gdynia: Którędy pobiegnie obwodnica?
Urząd Miejski w Gdyni poinformował o rozpoczynających się konsultacjach społecznych w sprawie budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej, która znajdzie się w ciągu drogi ekspresowej S6. Już dziś w Auli Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni będzie miało miejsce pierwsze spotkanie z mieszkańcami. Program konsultacji zakłada przedstawienie założeń projektu, a także wszystkich wariantów przebiegu trasy (jest ich pięć), opracowanych przez firmę WYG International Sp. z o.o. oraz dyskusję z mieszkańcami. Wszyscy uczestnicy będą także mogli wyrazić swoje opinie, wypełniając ankietę opracowaną na potrzeby projektu.

Plan budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej jest wspólnym projektem samorządowców z Gdyni, Kosakowa, Rumi i Redy. Projektowana obwodnica będzie dwujezdniową drogą o dwóch lub trzech pasach ruchu (w zależności od odcinka), o długości około 14,3 km. Trasa połączy Gdynię (wylot z istniejącej Obwodnicy Trójmiejskiej przy ulicy Morskiej), Rumię i Redę. 
Planowana droga ma na celu zmniejszenie ruchu tranzytowego na drodze krajowej nr 6 na odcinku od Obwodnicy Trójmiasta w kierunku północno – zachodnim, z ominięciem miasta Rumia, do Redy do połączenia z drogą krajową nr 6 i drogą wojewódzką nr 216. Dzięki planowanej inwestycji podniesiona zostanie sprawność w funkcjonowaniu układu ulicznego Gdyni, Rumi i Redy oraz dojazdu w kierunku półwyspu helskiego, poprzez zmniejszenie korków, skrócenie czasu podróży i zmniejszenie emisji spalin. Budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej przyczyni się także do rozwoju gospodarczego obszarów północnych województwa pomorskiego. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 1,1 mld zł, z czego część wyłoży Unia Europejska.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Volvo S60 Concept - pomysł na przyszłość

auto motor i sport 0000-00-00

Wszystkie światła na Volvo! Na Detroit Auto Show zadebiutował koncepcyjny pojazd w stylu coupé. S60 Concept odważnie kroczy ku samochodowej awangardzie, a za rok w mniej szokującej formie ma znaleźć się w sprzedaży.

Komentuj:

~heretyk 2009-02-27

Dziennikarze piszący o polskich drogch są w większości strasznie niekompetentni. Gdzieś coś usłyszą, dopiszą coś od siebie i powstają takie artykuły-potworki. Czyja inwestycja? Jakie dofinansowanie z UE? Dobrze, że nie dopisał jeszcze terminu ukończenia. Kompletne bzury...

~Tomek 2009-02-25

S6 podlega pod GDDKiA a nie pod urząd miejski w Gdyni. S6 będzie budowana jako tzw. Trasa Lęborska od obwodnicy istniejącej do Lęborka, a nie trasa Gdynia Reda, ta zostanie najprawdopodobniej niższą rangę drogi albo wojewódzkiej, albo krajowej alternatywnej (DK 96 ?) jeśli samorządy dogadają się z GDDKiA, a ta narazie umywa ręce od tematu. Także kolejna prośba do dziennikarzy - więcej rzetelności...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.