mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: Którędy pobiegnie obwodnica?

Gdynia: Którędy pobiegnie obwodnica?

W dniu dzisiejszym (25 lutego) odbędą się konsultacje społeczne związane z projektem budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. Planowany odcinek dwujezdniowej drogi będzie mieć 14,3 km długości i połączy Gdynię z Redą.

Gdynia: Którędy pobiegnie obwodnica?
Urząd Miejski w Gdyni poinformował o rozpoczynających się konsultacjach społecznych w sprawie budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej, która znajdzie się w ciągu drogi ekspresowej S6. Już dziś w Auli Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni będzie miało miejsce pierwsze spotkanie z mieszkańcami. Program konsultacji zakłada przedstawienie założeń projektu, a także wszystkich wariantów przebiegu trasy (jest ich pięć), opracowanych przez firmę WYG International Sp. z o.o. oraz dyskusję z mieszkańcami. Wszyscy uczestnicy będą także mogli wyrazić swoje opinie, wypełniając ankietę opracowaną na potrzeby projektu.

Plan budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej jest wspólnym projektem samorządowców z Gdyni, Kosakowa, Rumi i Redy. Projektowana obwodnica będzie dwujezdniową drogą o dwóch lub trzech pasach ruchu (w zależności od odcinka), o długości około 14,3 km. Trasa połączy Gdynię (wylot z istniejącej Obwodnicy Trójmiejskiej przy ulicy Morskiej), Rumię i Redę. 
Planowana droga ma na celu zmniejszenie ruchu tranzytowego na drodze krajowej nr 6 na odcinku od Obwodnicy Trójmiasta w kierunku północno – zachodnim, z ominięciem miasta Rumia, do Redy do połączenia z drogą krajową nr 6 i drogą wojewódzką nr 216. Dzięki planowanej inwestycji podniesiona zostanie sprawność w funkcjonowaniu układu ulicznego Gdyni, Rumi i Redy oraz dojazdu w kierunku półwyspu helskiego, poprzez zmniejszenie korków, skrócenie czasu podróży i zmniejszenie emisji spalin. Budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej przyczyni się także do rozwoju gospodarczego obszarów północnych województwa pomorskiego. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 1,1 mld zł, z czego część wyłoży Unia Europejska.

Podobne wiadomości:

S63 i S65 AMG po nowemu!

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~heretyk 2009-02-27

Dziennikarze piszący o polskich drogch są w większości strasznie niekompetentni. Gdzieś coś usłyszą, dopiszą coś od siebie i powstają takie artykuły-potworki. Czyja inwestycja? Jakie dofinansowanie z UE? Dobrze, że nie dopisał jeszcze terminu ukończenia. Kompletne bzury...

~Tomek 2009-02-25

S6 podlega pod GDDKiA a nie pod urząd miejski w Gdyni. S6 będzie budowana jako tzw. Trasa Lęborska od obwodnicy istniejącej do Lęborka, a nie trasa Gdynia Reda, ta zostanie najprawdopodobniej niższą rangę drogi albo wojewódzkiej, albo krajowej alternatywnej (DK 96 ?) jeśli samorządy dogadają się z GDDKiA, a ta narazie umywa ręce od tematu. Także kolejna prośba do dziennikarzy - więcej rzetelności...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.