Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: Otwarto Drogę Różową

Gdynia: Otwarto Drogę Różową

W poniedziałek 26 listopada 2007 r. została oddana do użytku tzw. Droga Różowa w Gdyni (trasa alternatywna dla al. Zwycięstwa) na odcinku od ul Wielkopolskiej do Stryjskiej. Prace prowadzone będą jeszcze na jednej jezdni od ulicy Przemyskiej od Stryjskiej.

Gdynia: Otwarto Drogę Różową
Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2007 roku i od tego czasu przez ponad pół roku wstrzymany był ruch od ul. Wielkopolskiej do Stryjskiej.

W ramach modernizacji wykonano dwie jezdnie Drogi Różowej na odcinku od ulicy Wielkopolskiej do ulicy Przemyskiej (wraz z przebudowanym skrzyżowaniem z ulicą Wielkopolską oraz mostem drogowym nad rzeką Kaczą o rozpiętości 9,88 m i szerokości 34,77 m) oraz jedną jezdnię Drogi Różowej na odcinku od ulicy Przemyskiej do Stryjskiej.
Wykonano sieć kanalizacji deszczowej wraz z systemem podczyszczania, oświetlenie uliczne, przebudowano istniejącą sieć kanalizacji sanitarnej, sieć telekomunikacyjną oraz sygnalizację świetlną ruchu ulicznego oraz trakcji trolejbusowej na skrzyżowaniu z ulicą Wielkopolską, wybudowano mury oporowe oraz ekrany akustyczne.

Równolegle z robotami wykonywanymi w ramach projektu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni wykonało we własnym zakresie renowację metodą bezwykopową istniejącego kanału sanitarnego tłocznego.

W roku 2008 przekazana do użytkowania zostanie druga jezdnia na odcinku od ulicy Przemyskiej do Stryjskiej, pętla autobusowa przy ulicy Stryjskiej i ciąg pieszo-jezdny wraz z przebudowanym odcinkiem ulicy Stryjskiej.

Zakończenie całego zakresu robót, objętych Projektem, planowane jest do 30 marca 2008 r., co umożliwi przekazanie do użytkowania całego układu drogowego w maju 2008.

Projekt modernizacji jest dofinansowany ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 w wysokości 43,60 % kosztów kwalifikowanych. Gdynia uzyskała także dofinansowanie z Ministerstwa Finansów w wysokości 2,6 mln zł.

Wykonawcą robót jest konsorcjum Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni i Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A. a koszt robót objętych kontraktem to ponad 43,2 mln zł.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Gdynia

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~adam 2007-11-30

no sam chyba rozumiesz ze w obecnej sytuacji politycznej Dolina Kacza nie moze pozostawac w centrum uwagi :-)

~ALESSIA 2007-11-29

FAJNIE, FAJNIE TYLKO, ŻE SIERADZKĄ ODCIELI OD NOWEJ ULICY I TERAZ ŻEBY NIE STAĆ W KORKACH NA WIELKOPOLSKIEJ MUSIMY JEŹDZIĆ DO CENTRUM PRZEZ MAŁY KACK. DROGOWCY POPRAWILI RUCH DLA KIEROWCÓW Z KARWIN, ALE MIESZKAŃCY Z " DOLINY KACZEJ" ZNOWU ZOSTALI OLANI.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj