mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: Otwarto Drogę Różową

Gdynia: Otwarto Drogę Różową

W poniedziałek 26 listopada 2007 r. została oddana do użytku tzw. Droga Różowa w Gdyni (trasa alternatywna dla al. Zwycięstwa) na odcinku od ul Wielkopolskiej do Stryjskiej. Prace prowadzone będą jeszcze na jednej jezdni od ulicy Przemyskiej od Stryjskiej.

Gdynia: Otwarto Drogę Różową
Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2007 roku i od tego czasu przez ponad pół roku wstrzymany był ruch od ul. Wielkopolskiej do Stryjskiej.

W ramach modernizacji wykonano dwie jezdnie Drogi Różowej na odcinku od ulicy Wielkopolskiej do ulicy Przemyskiej (wraz z przebudowanym skrzyżowaniem z ulicą Wielkopolską oraz mostem drogowym nad rzeką Kaczą o rozpiętości 9,88 m i szerokości 34,77 m) oraz jedną jezdnię Drogi Różowej na odcinku od ulicy Przemyskiej do Stryjskiej.
Wykonano sieć kanalizacji deszczowej wraz z systemem podczyszczania, oświetlenie uliczne, przebudowano istniejącą sieć kanalizacji sanitarnej, sieć telekomunikacyjną oraz sygnalizację świetlną ruchu ulicznego oraz trakcji trolejbusowej na skrzyżowaniu z ulicą Wielkopolską, wybudowano mury oporowe oraz ekrany akustyczne.

Równolegle z robotami wykonywanymi w ramach projektu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni wykonało we własnym zakresie renowację metodą bezwykopową istniejącego kanału sanitarnego tłocznego.

W roku 2008 przekazana do użytkowania zostanie druga jezdnia na odcinku od ulicy Przemyskiej do Stryjskiej, pętla autobusowa przy ulicy Stryjskiej i ciąg pieszo-jezdny wraz z przebudowanym odcinkiem ulicy Stryjskiej.

Zakończenie całego zakresu robót, objętych Projektem, planowane jest do 30 marca 2008 r., co umożliwi przekazanie do użytkowania całego układu drogowego w maju 2008.

Projekt modernizacji jest dofinansowany ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 w wysokości 43,60 % kosztów kwalifikowanych. Gdynia uzyskała także dofinansowanie z Ministerstwa Finansów w wysokości 2,6 mln zł.

Wykonawcą robót jest konsorcjum Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni i Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A. a koszt robót objętych kontraktem to ponad 43,2 mln zł.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Gdynia

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~adam 2007-11-30

no sam chyba rozumiesz ze w obecnej sytuacji politycznej Dolina Kacza nie moze pozostawac w centrum uwagi :-)

~ALESSIA 2007-11-29

FAJNIE, FAJNIE TYLKO, ŻE SIERADZKĄ ODCIELI OD NOWEJ ULICY I TERAZ ŻEBY NIE STAĆ W KORKACH NA WIELKOPOLSKIEJ MUSIMY JEŹDZIĆ DO CENTRUM PRZEZ MAŁY KACK. DROGOWCY POPRAWILI RUCH DLA KIEROWCÓW Z KARWIN, ALE MIESZKAŃCY Z " DOLINY KACZEJ" ZNOWU ZOSTALI OLANI.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.