mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: Otwarto kolejną arterię

Gdynia: Otwarto kolejną arterię

Zakończył się trwający od połowy 2005 roku remont jednej z głównych arterii Gdyni, ulicy Janka Wiśniewskiego. Koszt modernizacji dwukilometrowej trasy, będącej ważnym elementem systemu drogowego miasta, to ponad 71,5 mln zł.

Gdynia: Otwarto kolejną arterię
Ulica Janka Wiśniewskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych na terenie Gdyni. To przede wszystkim droga mająca kluczowe znaczenie dla funkcjonowania Portu Gdynia, łącząca centrum Gdyni oraz drogi krajowe z obszarem portowym. Poważnym problemem w obsłudze transportowej portu jest słabo rozwinięta, nie spełniająca unijnych standardów sieć dróg około portowych. Ulica Janka Wiśniewskiego łączy się z Trasą Kwiatkowskiego, której budowa już się zakończyła i niedługo powinna zostać oddana do użytku. Jest to zarazem najlepsza droga prowadząca z Portu Wschodniego, stoczni i północnych dzielnic miasta do obwodnicy Trójmiasta i powstającej autostrady A-1.

Dzięki uzyskanym przez Gdynię środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, możliwa była rozbudowa ulicy, która w efekcie przyczyni się do stworzenia nowoczesnego układu drogowego. Jednocześnie umożliwi to przeniesienie ciężkiego ruchu do portu i obszarów przemysłowych poza układ komunikacyjny centrum miasta Gdyni oraz usprawni ruch tranzytowy pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się także bezpieczeństwo ruchu drogowego, przy jednoczesnej oszczędności czasu transportu, wynikającego z poprawy przepustowości drogi.

Projekt rozbudowy 2 km odcinka ul. Janka Wiśniewskiego od Węzła Ofiar Grudnia 70 do węzła z Trasą Kwiatkowskiego objął rozbudowę istniejącej ulicy do układu dwujezdniowego, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, o nośności 115 kN na oś, budowę wiaduktu drogowego o klasie A i nośności 50 ton, dwóch mostków, murów oporowych, oświetlenia, odwodnienia ulicy, stworzenie sygnalizacji świetlnej na węźle z Trasą Kwiatkowskiego, przebudowę kolidującej infrastruktury oraz modernizację niektórych urządzeń kolejowych w związku z koniecznością zajęcia części terenów kolejowych. Koszt inwestycji, która była realizowana od czerwca 2005 roku, to ponad 71,5 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.