mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: Otwarto kolejną arterię

Gdynia: Otwarto kolejną arterię

Zakończył się trwający od połowy 2005 roku remont jednej z głównych arterii Gdyni, ulicy Janka Wiśniewskiego. Koszt modernizacji dwukilometrowej trasy, będącej ważnym elementem systemu drogowego miasta, to ponad 71,5 mln zł.

Gdynia: Otwarto kolejną arterię
Ulica Janka Wiśniewskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych na terenie Gdyni. To przede wszystkim droga mająca kluczowe znaczenie dla funkcjonowania Portu Gdynia, łącząca centrum Gdyni oraz drogi krajowe z obszarem portowym. Poważnym problemem w obsłudze transportowej portu jest słabo rozwinięta, nie spełniająca unijnych standardów sieć dróg około portowych. Ulica Janka Wiśniewskiego łączy się z Trasą Kwiatkowskiego, której budowa już się zakończyła i niedługo powinna zostać oddana do użytku. Jest to zarazem najlepsza droga prowadząca z Portu Wschodniego, stoczni i północnych dzielnic miasta do obwodnicy Trójmiasta i powstającej autostrady A-1.

Dzięki uzyskanym przez Gdynię środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, możliwa była rozbudowa ulicy, która w efekcie przyczyni się do stworzenia nowoczesnego układu drogowego. Jednocześnie umożliwi to przeniesienie ciężkiego ruchu do portu i obszarów przemysłowych poza układ komunikacyjny centrum miasta Gdyni oraz usprawni ruch tranzytowy pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się także bezpieczeństwo ruchu drogowego, przy jednoczesnej oszczędności czasu transportu, wynikającego z poprawy przepustowości drogi.

Projekt rozbudowy 2 km odcinka ul. Janka Wiśniewskiego od Węzła Ofiar Grudnia 70 do węzła z Trasą Kwiatkowskiego objął rozbudowę istniejącej ulicy do układu dwujezdniowego, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, o nośności 115 kN na oś, budowę wiaduktu drogowego o klasie A i nośności 50 ton, dwóch mostków, murów oporowych, oświetlenia, odwodnienia ulicy, stworzenie sygnalizacji świetlnej na węźle z Trasą Kwiatkowskiego, przebudowę kolidującej infrastruktury oraz modernizację niektórych urządzeń kolejowych w związku z koniecznością zajęcia części terenów kolejowych. Koszt inwestycji, która była realizowana od czerwca 2005 roku, to ponad 71,5 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Aż pięć firm i konsorcjów stanęło do przetargu o budowę odcinka drogi S61 Via Baltica. Chodzi o fragment na odcinku od Śniadowa do obwodnicy Łomży.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech