mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdynia: ul. Chwarznieńska będzie przed terminem

Gdynia: ul. Chwarznieńska będzie przed terminem

STRABAG Sp. z o.o. wykonawca budowy ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni odda 1,5-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi jeszcze przed wakacyjnym szczytem. Ukończenie inwestycji przed czasem poprawi komunikację na trasie, która dla wielu Gdynian jest kluczowym dojazdem z trójmiejskiej obwodnicy do centrum miasta.

Gdynia: ul. Chwarznieńska będzie przed terminem
Odcinek realizowany przez firmę STRABAG to fragment od budynków Spółdzielni Mieszkaniowej „ Za falochronem” do dwupasmowej części ulicy Chwarznieńskiej. Do tej pory spółka wykonała 60 proc. prac objętych kontraktem.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców staramy się zapewnić im spokojną i komfortową podróż. Wybudowaliśmy drogę  objazdową  o nawierzchni bitumicznej  zamiast  nawierzchni  z  płyt  drogowych,  komunikację utrzymujemy w obu kierunkach bez konieczności wprowadzania ruchu wahadłowego, co  umożliwia płynne prowadzenie  jazdy  po  terenie objętym budową – mówi Maciej Konopka, dyrektor oddziału gdyńskiego STRABAG Sp. z o. o.

Po pozytywnej decyzji wydanej przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego,  firma STRABAG Sp. z o. o. przewiduje wprowadzenie nowej organizacji ruchu, która będzie polegała na przekierowaniu komunikacji na wiadukt południowy tj. w stronę centrum.  Jednocześnie w celu wykonania robót brukarskich i kanalizacji deszczowej zostanie uruchomiony objazd na odcinku miejskim znajdujący się  przy zakładzie rehabilitacji.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.