mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gliwice: rondo, estakada, most

Gliwice: rondo, estakada, most

Po zimowym łataniu dziur nadchodzi pora na większe remonty w Gliwicach. Będą one prowadzone w różnych dzielnicach miasta.

Gliwice: rondo, estakada, most
Drogowcy zajmą się naprawą nawierzchni jezdni, układaniem chodników, tworzeniem miejsc postojowych. Wśród najważniejszych inwestycji znajdą się: rondo, estakada i most.

W gestii ZDM – poza systematycznymi remontami – znajdują się duże inwestycje drogowe. Do końca wakacji powinna zakończyć się budowa estakady nad torami kolejowymi, łączącej ulice Portową z Perseusza. W ciągu miesiąca ma ruszyć przebudowa mostu na Kanale Gliwickim w ciągu ul. Staromiejskiej w Łabędach. Na ten rok zaplanowano także m.in. zbudowanie chodników i ścieżki rowerowej przy ul. Bojkowskiej – na 3-kilometrowym odcinku od ul. Kopalnianej do szybu. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo osób zatrudnionych w pobliskich firmach. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich kierowców i poprawie komfortu jazdy rozbudowywany będzie inteligentny system sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach.

W kompleksową przebudowę układu drogowego w Gliwicach angażuje się nie tylko ZDM. SELGROS to kolejna firma, która – przy okazji realizacji swojej inwestycji – finansuje drogowe przedsięwzięcie w mieście. Na własny koszt buduje rondo na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Bohaterów Getta Warszawskiego, Składowej i Warszawskiej oraz przebudowuje układ drogowy w sąsiedztwie wznoszonej hali SELGROS Cash & Carry.

W tym roku powinna także ruszyć budowa gliwickiej części Drogowej Trasy Średnicowej, realizowana przez DTŚ SA, a finansowana w przeważającej części ze środków zewnętrznych.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.