mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gliwice: rondo, estakada, most

Gliwice: rondo, estakada, most

Po zimowym łataniu dziur nadchodzi pora na większe remonty w Gliwicach. Będą one prowadzone w różnych dzielnicach miasta.

Gliwice: rondo, estakada, most
Drogowcy zajmą się naprawą nawierzchni jezdni, układaniem chodników, tworzeniem miejsc postojowych. Wśród najważniejszych inwestycji znajdą się: rondo, estakada i most.

W gestii ZDM – poza systematycznymi remontami – znajdują się duże inwestycje drogowe. Do końca wakacji powinna zakończyć się budowa estakady nad torami kolejowymi, łączącej ulice Portową z Perseusza. W ciągu miesiąca ma ruszyć przebudowa mostu na Kanale Gliwickim w ciągu ul. Staromiejskiej w Łabędach. Na ten rok zaplanowano także m.in. zbudowanie chodników i ścieżki rowerowej przy ul. Bojkowskiej – na 3-kilometrowym odcinku od ul. Kopalnianej do szybu. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo osób zatrudnionych w pobliskich firmach. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich kierowców i poprawie komfortu jazdy rozbudowywany będzie inteligentny system sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach.

W kompleksową przebudowę układu drogowego w Gliwicach angażuje się nie tylko ZDM. SELGROS to kolejna firma, która – przy okazji realizacji swojej inwestycji – finansuje drogowe przedsięwzięcie w mieście. Na własny koszt buduje rondo na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Bohaterów Getta Warszawskiego, Składowej i Warszawskiej oraz przebudowuje układ drogowy w sąsiedztwie wznoszonej hali SELGROS Cash & Carry.

W tym roku powinna także ruszyć budowa gliwickiej części Drogowej Trasy Średnicowej, realizowana przez DTŚ SA, a finansowana w przeważającej części ze środków zewnętrznych.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.