mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gliwice: rondo, estakada, most

Gliwice: rondo, estakada, most

Po zimowym łataniu dziur nadchodzi pora na większe remonty w Gliwicach. Będą one prowadzone w różnych dzielnicach miasta.

Gliwice: rondo, estakada, most
Drogowcy zajmą się naprawą nawierzchni jezdni, układaniem chodników, tworzeniem miejsc postojowych. Wśród najważniejszych inwestycji znajdą się: rondo, estakada i most.

W gestii ZDM – poza systematycznymi remontami – znajdują się duże inwestycje drogowe. Do końca wakacji powinna zakończyć się budowa estakady nad torami kolejowymi, łączącej ulice Portową z Perseusza. W ciągu miesiąca ma ruszyć przebudowa mostu na Kanale Gliwickim w ciągu ul. Staromiejskiej w Łabędach. Na ten rok zaplanowano także m.in. zbudowanie chodników i ścieżki rowerowej przy ul. Bojkowskiej – na 3-kilometrowym odcinku od ul. Kopalnianej do szybu. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo osób zatrudnionych w pobliskich firmach. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich kierowców i poprawie komfortu jazdy rozbudowywany będzie inteligentny system sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach.

W kompleksową przebudowę układu drogowego w Gliwicach angażuje się nie tylko ZDM. SELGROS to kolejna firma, która – przy okazji realizacji swojej inwestycji – finansuje drogowe przedsięwzięcie w mieście. Na własny koszt buduje rondo na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Bohaterów Getta Warszawskiego, Składowej i Warszawskiej oraz przebudowuje układ drogowy w sąsiedztwie wznoszonej hali SELGROS Cash & Carry.

W tym roku powinna także ruszyć budowa gliwickiej części Drogowej Trasy Średnicowej, realizowana przez DTŚ SA, a finansowana w przeważającej części ze środków zewnętrznych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross