mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy

Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy

Rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania  inwestycyjnego „Modernizacja Trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z Siecią TEN-T i dróg krajowych - przebudowa ul. Jaworzyńskiej".

Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy
Spośród czterech złożonych ofert komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą - ofertę firmy TRAKT Sp. z o. o. z Katowic. Opiewa ona na kwotę około 371,7 tys. zł. Najwyższa zaproponowana cena usługi była większa o ponad 116 tys. zł.

Zamówienie obejmuje wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej do 10 czerwca 2013 roku. Podstawą stworzenia dokumentacji jest opracowana wcześniej na zlecenie miasta koncepcja przebudowy ulicy Jaworzyńskiej.

- Zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej przebudowa tej arterii należy do najpilniejszych zadań związanych z modernizacją układu komunikacyjnego miasta - podkreślał Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. - Chcielibyśmy, aby już w przyszłym roku rozpoczęto tam roboty budowlane. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 60 milionów złotych. To wielka kwota, wynikająca głównie z konieczności prowadzenia na tej ulicy wielu robót podziemnych - dodał.

Jaworzyńska będzie zmodernizowana na odcinku ok. 2,5 km (od skrzyżowania z ulicą Skarbka w centrum do połączenia z obwodnicą zachodnią przy ul. Borsuczej). Powstanie tam m. in.: 5 rond, 6 kilometrów chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych, a całość oświetli 180 latarni.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Citroën C4, Hyundai i30, Mitsubishi Lancer...

auto motor i sport 0000-00-00

Mały pojedynek w drugim szeregu. To może niektórych zaskoczyć, ale świat kompaktów nie kończy się na Focusie, Golfie i Octavii. Tym razem w teście kompakty z drugiego planu - Hyundai i30, Citroën C4 i Mitsubishi Lancer Sportback z niedużymi silnikami benzynowymi.

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.