mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy

Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy

Rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania  inwestycyjnego „Modernizacja Trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z Siecią TEN-T i dróg krajowych - przebudowa ul. Jaworzyńskiej".

Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy
Spośród czterech złożonych ofert komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą - ofertę firmy TRAKT Sp. z o. o. z Katowic. Opiewa ona na kwotę około 371,7 tys. zł. Najwyższa zaproponowana cena usługi była większa o ponad 116 tys. zł.

Zamówienie obejmuje wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej do 10 czerwca 2013 roku. Podstawą stworzenia dokumentacji jest opracowana wcześniej na zlecenie miasta koncepcja przebudowy ulicy Jaworzyńskiej.

- Zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej przebudowa tej arterii należy do najpilniejszych zadań związanych z modernizacją układu komunikacyjnego miasta - podkreślał Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. - Chcielibyśmy, aby już w przyszłym roku rozpoczęto tam roboty budowlane. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 60 milionów złotych. To wielka kwota, wynikająca głównie z konieczności prowadzenia na tej ulicy wielu robót podziemnych - dodał.

Jaworzyńska będzie zmodernizowana na odcinku ok. 2,5 km (od skrzyżowania z ulicą Skarbka w centrum do połączenia z obwodnicą zachodnią przy ul. Borsuczej). Powstanie tam m. in.: 5 rond, 6 kilometrów chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych, a całość oświetli 180 latarni.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

ABT AS3 – po treningu

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.