mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy

Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy

Rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania  inwestycyjnego „Modernizacja Trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z Siecią TEN-T i dróg krajowych - przebudowa ul. Jaworzyńskiej".

Główna arteria drogowa Legnicy do przebudowy
Spośród czterech złożonych ofert komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą - ofertę firmy TRAKT Sp. z o. o. z Katowic. Opiewa ona na kwotę około 371,7 tys. zł. Najwyższa zaproponowana cena usługi była większa o ponad 116 tys. zł.

Zamówienie obejmuje wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej do 10 czerwca 2013 roku. Podstawą stworzenia dokumentacji jest opracowana wcześniej na zlecenie miasta koncepcja przebudowy ulicy Jaworzyńskiej.

- Zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej przebudowa tej arterii należy do najpilniejszych zadań związanych z modernizacją układu komunikacyjnego miasta - podkreślał Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. - Chcielibyśmy, aby już w przyszłym roku rozpoczęto tam roboty budowlane. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 60 milionów złotych. To wielka kwota, wynikająca głównie z konieczności prowadzenia na tej ulicy wielu robót podziemnych - dodał.

Jaworzyńska będzie zmodernizowana na odcinku ok. 2,5 km (od skrzyżowania z ulicą Skarbka w centrum do połączenia z obwodnicą zachodnią przy ul. Borsuczej). Powstanie tam m. in.: 5 rond, 6 kilometrów chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych, a całość oświetli 180 latarni.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nissan 370 Z, Subaru Impreza WRX STi,...

auto motor i sport 0000-00-00

Przód, tył i cztery na cztery. Trzy różne silniki, trzy różne skrzynie biegów, moc trzy razy w okolicach 300 KM i trzy różne rodzaje napędu. Nissan 370 Z, Subaru Impreza WRX STi i Volkswagen Scirocco R, czyli kolejna wariacja na temat.

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando