mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Główne skrzyżowanie w Olsztynie w przebudowie

Główne skrzyżowanie w Olsztynie w przebudowie

Od dzisiaj, tj 22 lutego, na kierowców podróżujacych po Olsztynie czekają utrudnienia. Związane są one z przebudową skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Obrońców Tobruku  i al. Warszawskiej.

Główne skrzyżowanie w Olsztynie w przebudowie
Obowiązywać będzie zamknięcie odcinka lewej strony jezdni wzdłuż alei Warszawskiej, biegnącego w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy zostanie przeniesiony na sąsiadującą jezdnię. Podobnie będzie w przypadku ul. Obrońców Tobruku, gdzie zamknięta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Ostródy. Kierowcy jadący ul. Armii Krajowej od strony Ostródy również powinni spodziewać się zamknięcia lewej strony jedni. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie po drugiej stronie pasa.

Jak informuje wykonawca, firma Skanska, specyfika prowadzonych na tym odcinku prac będzie się wiązać w przyszłości z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu - chwilowe zmiany związane będą z koniecznością ułożenia docelowej, warstwy ścieralnej nawierzchni. Prace potrwają w sumie do końca lipca br.

Inwestycja na skrzyzowaniu DK16 z Dk51 zakłada m.in. przedłużenie pasa skrętu w prawo z al. Warszawskiej w ul. Obrońców Tobruku oraz dobudowanie pasa skrętu w prawo z ul. Armii Krajowej w al. Warszawską o długości ok. 220 m wraz z budową nowego chodnika. Skanska odpowiada również na wykonanie ścieżek rowerowych. Po zakończeniu projektu rowerzyści będą mogli poruszać się nową drogą wzdłuż al. Warszawskiej - od centrum do granicy miasta oraz nową ścieżką biegnącą wzdłuż Armii Krajowej od przebudowywanego skrzyżowania do wysokości powstającego pasa skrętu w kierunku al. Warszawskiej. W ramach zadania Skanska wykona również przebudowę odwodnienia i sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowę chodnika na kilku odcinkach. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę komfortu jazdy oraz bezpieczeństwo.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.