mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gmina dołoży do budowy obwodnicy Wojnicza

Gmina dołoży do budowy obwodnicy Wojnicza

Budowa wschodniej obwodnicy Wojnicza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975 to inwestycja ważna zarówno dla gminy, jak i województwa. W związku z tym gmina Wojnicz przekazała na rzecz województwa małopolskiego grunty, jako partycypację w kosztach przygotowania tego zadania.

Gmina dołoży do budowy obwodnicy Wojnicza
3 października bieżącego roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wojniczu, Wicemarszałek Roman Ciepiela, Tomasz Szanser - Dyrektor Departamentu Skarbu oraz Burmistrz miasta Zbigniew Nosek podpisali akt notarialny o przekazaniu na rzecz województwa małopolskiego nieruchomości, które mają stanowić udział gminy Wojnicz w kosztach przygotowania zadania związanego z budową wschodniej obwodnicy Wojnicza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975.

Województwo małopolskie zawarło w styczniu 2008 roku z gminą Wojnicz umowę w sprawie wspólnego przygotowania zadania inwestycyjnego, obejmującego opracowanie projektu budowlano-wykonawczego oraz koszty nabycia nieruchomości pod drogę. Umowa ta dopuszcza możliwość rozliczenia pomiędzy stronami poprzez przeniesienie prawa własności nieruchomości. Województwo małopolskie jest zainteresowane pozyskaniem proponowanych gruntów, ponieważ planuje poszerzyć lokalną strefę aktywności gospodarczej. Z kolei Wojnicz zyska podwójnie, ponieważ ruch zostanie wyprowadzony z centrum miasta, a samorząd nie będzie musiał dysponować wolnymi funduszami na budowę nowej drogi.

Planowana obwodnica, która będzie stanowiła połączenie trasy z Nowego Sącza do węzła na obwodnicy drogi krajowej nr 4 w Wojniczu i dalej do węzła projektowanej autostrady,  przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz otworzy możliwości rozwoju gospodarczego południowej części gminy. Wschodnie drogowe obejście Wojnicza ma mieć około 7 km długości, a jego koszt to blisko 50 mln zł. Budowa obwodnicy ma zostać zrealizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~ws 2008-10-08

oj tak tak, czasem tamtędy jadę to tragedia....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.