mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gmina dołoży do budowy obwodnicy Wojnicza

Gmina dołoży do budowy obwodnicy Wojnicza

Budowa wschodniej obwodnicy Wojnicza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975 to inwestycja ważna zarówno dla gminy, jak i województwa. W związku z tym gmina Wojnicz przekazała na rzecz województwa małopolskiego grunty, jako partycypację w kosztach przygotowania tego zadania.

Gmina dołoży do budowy obwodnicy Wojnicza
3 października bieżącego roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wojniczu, Wicemarszałek Roman Ciepiela, Tomasz Szanser - Dyrektor Departamentu Skarbu oraz Burmistrz miasta Zbigniew Nosek podpisali akt notarialny o przekazaniu na rzecz województwa małopolskiego nieruchomości, które mają stanowić udział gminy Wojnicz w kosztach przygotowania zadania związanego z budową wschodniej obwodnicy Wojnicza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975.

Województwo małopolskie zawarło w styczniu 2008 roku z gminą Wojnicz umowę w sprawie wspólnego przygotowania zadania inwestycyjnego, obejmującego opracowanie projektu budowlano-wykonawczego oraz koszty nabycia nieruchomości pod drogę. Umowa ta dopuszcza możliwość rozliczenia pomiędzy stronami poprzez przeniesienie prawa własności nieruchomości. Województwo małopolskie jest zainteresowane pozyskaniem proponowanych gruntów, ponieważ planuje poszerzyć lokalną strefę aktywności gospodarczej. Z kolei Wojnicz zyska podwójnie, ponieważ ruch zostanie wyprowadzony z centrum miasta, a samorząd nie będzie musiał dysponować wolnymi funduszami na budowę nowej drogi.

Planowana obwodnica, która będzie stanowiła połączenie trasy z Nowego Sącza do węzła na obwodnicy drogi krajowej nr 4 w Wojniczu i dalej do węzła projektowanej autostrady,  przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz otworzy możliwości rozwoju gospodarczego południowej części gminy. Wschodnie drogowe obejście Wojnicza ma mieć około 7 km długości, a jego koszt to blisko 50 mln zł. Budowa obwodnicy ma zostać zrealizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2007-2013.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~ws 2008-10-08

oj tak tak, czasem tamtędy jadę to tragedia....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.