mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gołdap będzie mieć obwodnicę

Gołdap będzie mieć obwodnicę

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę obwodnicy Gołdapi w ciągu drogi krajowej nr 65. Według założeń blisko 6 km trasa warta 125 mln zł ma zostać oddana do użytku na jesień 2010 roku.

Gołdap będzie mieć obwodnicę
W siedzibie olsztyńskiego oddziału GDDKiA, w obecności m.in. przedstawicieli gołdapskiego Urzędu Miejskiego, podpisano umowę na wykonawstwo gołdapskiej obwodnicy. Nowy blisko 6 km odcinek drogowego obejścia miasta znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 65.

Istniejąca droga krajowa nr 65 przebiega przez centrum Gołdapi krzyżując się  w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Nowa trasa omijać będzie Gołdap od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie tranzytu poza obszary zamieszkałe. Docelowo umożliwi także rozszerzenie funkcji przejścia granicznego o transport towarowy.

Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli do dyspozycji na zmianę, co półtora kilometra, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. W ramach kontraktu oprócz drogi głównej wybudowane zostaną trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu, wybudowane zostaną drogi dojazdowe i zjazdy gospodarcze oraz będą przebudowane odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę.

Budowa obwodnicy potrwa do 31 października 2010 r. i kosztować będzie około 125 mln zł. Jest to największa gołdapska inwestycja w ostatnich latach, która całkowicie zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych, czyli funduszy Skarbu Państwa. Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm Bilfinger Beger Polska S.A., Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Gajewie.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Make-up Mercedesów S 63 i S 65 AMG

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Warmiak 2008-10-05

I nareszcie ktos pomyslal i bedzie budowal w stylu 2+1, a nie to co chamstwo na DK16 od Olsztyna do Biskupca, gdzie wydaje sie pieniadze i buduje 1+1. Widac w Goldapi mysla, chyba dam sobie tam upust

~Pablo 2008-07-20

Ale czad :D Teraz od Godlewskiego na gumbinska w góra 2 minuty sie dojedzie :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.