mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gołdap będzie mieć obwodnicę

Gołdap będzie mieć obwodnicę

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę obwodnicy Gołdapi w ciągu drogi krajowej nr 65. Według założeń blisko 6 km trasa warta 125 mln zł ma zostać oddana do użytku na jesień 2010 roku.

Gołdap będzie mieć obwodnicę
W siedzibie olsztyńskiego oddziału GDDKiA, w obecności m.in. przedstawicieli gołdapskiego Urzędu Miejskiego, podpisano umowę na wykonawstwo gołdapskiej obwodnicy. Nowy blisko 6 km odcinek drogowego obejścia miasta znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 65.

Istniejąca droga krajowa nr 65 przebiega przez centrum Gołdapi krzyżując się  w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Nowa trasa omijać będzie Gołdap od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie tranzytu poza obszary zamieszkałe. Docelowo umożliwi także rozszerzenie funkcji przejścia granicznego o transport towarowy.

Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli do dyspozycji na zmianę, co półtora kilometra, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. W ramach kontraktu oprócz drogi głównej wybudowane zostaną trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu, wybudowane zostaną drogi dojazdowe i zjazdy gospodarcze oraz będą przebudowane odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę.

Budowa obwodnicy potrwa do 31 października 2010 r. i kosztować będzie około 125 mln zł. Jest to największa gołdapska inwestycja w ostatnich latach, która całkowicie zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych, czyli funduszy Skarbu Państwa. Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm Bilfinger Beger Polska S.A., Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Gajewie.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Warmiak 2008-10-05

I nareszcie ktos pomyslal i bedzie budowal w stylu 2+1, a nie to co chamstwo na DK16 od Olsztyna do Biskupca, gdzie wydaje sie pieniadze i buduje 1+1. Widac w Goldapi mysla, chyba dam sobie tam upust

~Pablo 2008-07-20

Ale czad :D Teraz od Godlewskiego na gumbinska w góra 2 minuty sie dojedzie :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.