mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Góra Kalwaria będzie miała obwodnicę

Góra Kalwaria będzie miała obwodnicę

Oddział w Warszawie GDDKiA ogłosił przetarg na projekt i budowę obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK 50 i 79.

Góra Kalwaria będzie miała obwodnicę
- Ogłoszone postępowanie, to przetarg ograniczony, dwuetapowy. W pierwszym etapie, są składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega między innymi doświadczenie zawodowe wykonawcy jego potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa. Termin tego etapu upływa 10.01.2014r. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, gdzie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również termin wykonania oraz okres gwarancji - informuje GDDKiA.


Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu DK 79 o długości ok. 5 km oraz DK 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną 3 węzły drogowe: Kąty, Marianki i Stadion, ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska, odwodnienie, drogi obsługujące tereny przyległe a także urządzenia infrastruktury podziemnej. W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu, w tym m. in.: nawierzchni, poboczy, elementów BRD, istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6,0 km) i 50 (około 3,0 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.
Tematy w artykule: mazowieckie obwodnice

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.