mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Góra Kalwaria będzie miała obwodnicę

Góra Kalwaria będzie miała obwodnicę

Oddział w Warszawie GDDKiA ogłosił przetarg na projekt i budowę obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK 50 i 79.

Góra Kalwaria będzie miała obwodnicę
- Ogłoszone postępowanie, to przetarg ograniczony, dwuetapowy. W pierwszym etapie, są składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega między innymi doświadczenie zawodowe wykonawcy jego potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa. Termin tego etapu upływa 10.01.2014r. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, gdzie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również termin wykonania oraz okres gwarancji - informuje GDDKiA.


Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu DK 79 o długości ok. 5 km oraz DK 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną 3 węzły drogowe: Kąty, Marianki i Stadion, ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska, odwodnienie, drogi obsługujące tereny przyległe a także urządzenia infrastruktury podziemnej. W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu, w tym m. in.: nawierzchni, poboczy, elementów BRD, istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6,0 km) i 50 (około 3,0 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.
Tematy w artykule: mazowieckie obwodnice

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.