mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gorlice - placem budowy

Gorlice - placem budowy

Gorlice zaczynają przypominać wielki plac budowy. Właśnie ruszyły dwie duże inwestycje – budowa małej obwodnicy Gorlic i rewitalizacja starówki – dofinansowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Gorlice - placem budowy
Realizacja projektu „Poprawa dostępu komunikacyjnego do strefy aktywności gospodarczej z ominięciem centrum Gorlic – przebudowa dróg powiatowych nr 1486K i 1488K” będzie kosztowała ponad 6,8 mln zł, z czego ponad 4,4 mln będzie pochodzić z unijnych funduszy. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę łącznie 8 183 metrów dróg powiatowych, budowę chodników o łącznej długości 4 205 metrów oraz przebudowę 14 obiektów inżynierii drogowej. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę grudnia 2011 roku. Dzięki temu zmniejszy się ruch w centrum miasta i zostanie poprawione połączenie drogowe Gorlickiej Strefy Ekonomicznej z przejściami granicznymi na Słowację i Ukrainę. Gorliccy samorządowcy liczą na to, że przyciągną w ten sposób nowych inwestorów.

Na realizację projektu „Rewitalizacja Starówki - przebudowa ulic i placów w obrębie Starówki Gorlic” władze miasta otrzymały ponad 13 mln zł. Wyremontowany zostanie Rynek i Plac Dworzysko oraz ulice Mickiewicza, Stróżowska, Piekarska, Cicha, Wąska, Kręta, Krzywa Strażacka, Wróblewskiego Piłsudskiego, Mikołaja, Karwacjanów oraz Stroma. Odnowiona, piękna starówka będzie magnesem przyciągającym turystów odwiedzających Małopolskę. To w okolicach rynku znajdują się najważniejsze zabytki i główne atrakcje turystyczne m.in. Pawilon Historii Miasta oraz Dwór Karwacjanów. Dawny blask odzyskają także stare kamienice, które będą mogły być wynajmowane na cele mieszkaniowe lub gospodarcze.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.