mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gorzów: Kobylogórska do przebudowy

Gorzów: Kobylogórska do przebudowy

Przebudowa ulicy Kobylogórskiej to największa tegoroczna inwestycja drogowa w Gorzowie. 15 marca został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy prac. – To oznacza, że jeszcze najprawdopodobniej w kwietniu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą i przekazanie mu placu budowy – informuje wiceprezydent Stefan Sejwa.

Gorzów: Kobylogórska do przebudowy
W tym roku do realizacji przewidziany jest pierwszy etap przebudowy ul. Kobylogórskiej na odcinku o długości 1.196 metrów, zlokalizowany pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Krótką a skrzyżowaniem z ulicami Strażacką i Wylotową. W ramach inwestycji przewidziano wykonać: budowę nowej konstrukcji jezdni - dwa pasy ruchu (każdy po 3,5m), kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia ulicznego z zastosowaniem opraw typu LED na odcinku od mostku na Kanale Siedlickim do skrzyżowania ul. Strażackiej i Wylotowej oraz przebudowę oświetlenia na pozostałym odcinku drogi, remont istniejącego mostu nad Kanałem Siedlickim i budowę kładki dla ruchu pieszo-rowerowego, przebudowę istniejących chodników oraz budowę nowych na odcinku, gdzie ich nie ma, budowę ścieżki rowerowej z nawierzchni z asfaltu piaskowego, miejsc postojowych o nawierzchni z kostki brukowej, ponadto pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome, barierki zabezpieczające ruch pieszych i rowerzystów, schody terenowe oraz trawniki.
Na realizację przebudowy ul. Kobylogórskiej miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z budżetu państwa w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój.

Zakończenie inwestycji nastąpi jesienią br. Do tego czasu kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i korzystać z objazdów. Pierwszym odcinkiem ul. Kobylogórskiej wyłączonym z ruchu, w okresie kwiecień-czerwiec, będzie odcinek od ul. Krótkiej do ul. Wiatracznej. Pozwoli to na zorganizowanie objazdu, w tym dla komunikacji miejskiej przez ul. Wiatraczną i ul. Koniawską. Prowadzenie robót budowlanych na dalszym odcinku tj. od ul. Wiatracznej do skrzyżowania ulic Strażacka i Wylotowa oraz zamkniecie mostku na Kanale Siedlickim spowoduje konieczność objazdu ulicami Siedlicką i Skwierzyńską.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?