mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia

Władze województwa dolnośląskiego chcą projektowaną wschodnią obwodnicę Wrocławia łączącą Bielany Wrocławskie z Długołęką oddać pod opiekę GDDKiA, a tym samym przemianować ją na drogę krajową. Proponowana zmiana ma w założeniu przyśpieszyć prace nad powstaniem obwodnicy. Drogowcy i twórcy projektu przestrzegają, że efekt będzie odwrotny.

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia

Jak informuje wrocławska Gazeta Wyborcza - Dolnośląski Zarząd Dróg Wojewódzkich ma problemy z wykupem gruntu pod obwodnicę. Jedynym gotowym elementem, który miał stanowić zalążek 30-kilometrowego połączenia, jest rondo na drodze Wrocław - Strzelin pod Żernikami Wrocławskimi.

W tym celu urząd marszałkowski planuje złożyć wniosek o nadanie drodze rangi krajowej. Urzędnicy motywują to tym, że tylko w ten sposób możliwe będzie szybsze pozyskanie niezbędnych środków na realizację tak dużego projektu.  Ponadto wskazują na doświadczenie GDDKiA w realizacji większych projektów drogowych.

Drogowcy przestrzegają. Wszystkie procedury musiałyby zacząć się od nowa. Dochodzi do tego jeszcze wniosek o przekazanie drogi pod zarząd GDDKiA. Jak wiadomo GDDKiA harmonogramy i budżety ma napięte. W planach jest przecież A8 - autostradowa obwodnica Wrocławia

Podobnego zdania są samorządowcy okolicznych gmin i pomysłodawcy obwodnicy. "Im więcej formalności tym większa zwłoka. Ze szkoda dla wszystkich" - powiedział Gazecie Wyborczej Grzegorz Roman, dyrektor miejskiego Departamentu Architektury i Rozwoju pomysłodawca obwodnicy nazywanej przez to obwodnicą "via romana".

Przeczytaj także:

Nowy objazd Wrocławia (2006-08-31)

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)

Dolny Śląsk może liczyć na drogi (2006-07-10)

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.