mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia

Władze województwa dolnośląskiego chcą projektowaną wschodnią obwodnicę Wrocławia łączącą Bielany Wrocławskie z Długołęką oddać pod opiekę GDDKiA, a tym samym przemianować ją na drogę krajową. Proponowana zmiana ma w założeniu przyśpieszyć prace nad powstaniem obwodnicy. Drogowcy i twórcy projektu przestrzegają, że efekt będzie odwrotny.

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia

Jak informuje wrocławska Gazeta Wyborcza - Dolnośląski Zarząd Dróg Wojewódzkich ma problemy z wykupem gruntu pod obwodnicę. Jedynym gotowym elementem, który miał stanowić zalążek 30-kilometrowego połączenia, jest rondo na drodze Wrocław - Strzelin pod Żernikami Wrocławskimi.

W tym celu urząd marszałkowski planuje złożyć wniosek o nadanie drodze rangi krajowej. Urzędnicy motywują to tym, że tylko w ten sposób możliwe będzie szybsze pozyskanie niezbędnych środków na realizację tak dużego projektu.  Ponadto wskazują na doświadczenie GDDKiA w realizacji większych projektów drogowych.

Drogowcy przestrzegają. Wszystkie procedury musiałyby zacząć się od nowa. Dochodzi do tego jeszcze wniosek o przekazanie drogi pod zarząd GDDKiA. Jak wiadomo GDDKiA harmonogramy i budżety ma napięte. W planach jest przecież A8 - autostradowa obwodnica Wrocławia

Podobnego zdania są samorządowcy okolicznych gmin i pomysłodawcy obwodnicy. "Im więcej formalności tym większa zwłoka. Ze szkoda dla wszystkich" - powiedział Gazecie Wyborczej Grzegorz Roman, dyrektor miejskiego Departamentu Architektury i Rozwoju pomysłodawca obwodnicy nazywanej przez to obwodnicą "via romana".

Przeczytaj także:

Nowy objazd Wrocławia (2006-08-31)

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)

Dolny Śląsk może liczyć na drogi (2006-07-10)

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq Scout – premiera
Skoda Karoq Scout – premiera
Na salonie samochodowym w Paryżu jesienią tego roku Skoda zaprezentuje kolejny uterenowiony model z serii Scout. Oto nowa Skoda Karoq Scout.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi