mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gra o Krajowy System Poboru Opłat

Gra o Krajowy System Poboru Opłat

GDDKiA zakończyła przyjmowanie wniosków w przetargu na wybór wykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat na drogach krajowych. System zacznie działać, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, w połowie 2011 roku.

Gra o Krajowy System Poboru Opłat
W pierwszym etapie postępowania wnioski złożyło 10 firm i konsorcjów. Jeszcze w marcu 2010 roku zakończy się pierwszy etap procedury wyboru wykonawców. Te firmy i konsorcja, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu (spełnią kryteria postawione przez GDDKiA m.in. w zakresie doświadczenia oraz posiadanych możliwości technicznych) otrzymają Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, aby na jej podstawie móc sporządzić ostateczne oferty. Termin ich złożenia, według planów GDDKiA, to maj br. Natomiast wybór najkorzystniej oferty oraz podpisanie umowy z wykonawcą przewidziane jest na czerwiec br.

Kryterium wyboru wykonawcy w połowie stanowić będzie cena, a w połowie parametry techniczne zaproponowanych rozwiązań. ESP zacznie działać 1 lipca 2011 roku.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. zaprojektowanie, dostawę i obsługę Systemu Elektronicznego Poboru Opłat (ESP) wraz z czynnościami związanymi z poborem opłaty elektronicznej na autostradach, drogach ekspresowych i wybranych drogach krajowych wraz z manualnym poborem opłat na autostradach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Audi A4 Allroad/S4 Avant – ze skrajności w...

auto motor i sport 0000-00-00

Z pogranicza. Dwa modele Audi A4, do których świetnie pasuje słowo "naj". Jeden zapewnia znakomite osiągi, a drugi potrafi zabrnąć w lekki teren. S4 Avant kontra A4 Allroad.

Komentuj:

~trzeźwy 2010-04-08

Niestety, zdania przedmówców są równie gorzkie co prawdziwe... Dla mnie system poboru opłat na bramkach jest najgorszym możliwym rozwiązaniem. Weźmy przejazd w wakacje autostradą A2 w drodze nad morze: najpierw pędzę autostradą, żeby było szybciej i sprawniej, a później stoję kilkanaście minut przed bramkami, żeby zaplacić. Tylko system winietowy zapewnia sprawny ruch na autostradzie. Tak jest w Czechach i Austrii. Ale wjedźmy do Włoch i już stoimy na bramkach przed każdym większym miastem. O autostradzie A4 Katowice-Kraków powiem tylko, że tak drogo nie jest chyba nigdzie w Europie...

~...gal anonim...szkoda się ujawniać ABW etc... 2010-03-15

bo jesteśmy kolego chorym krajem,a za każdym takim przetargiem stoi przekręt...wszyscy o tym wiedzą i nikt nic nie robi...przykładem jest pseudo wiejska droga z Katowic do Krakowa...ktoś za podpisanie tak niekorzystnego kontraktu dla państwa wziął ogromną kasę,w normalnym kraju jest coś takiego nie do pomyślenia,mało tego...wiadomo że wg UE nie można budować drogi płatnej bez bezpłatnej alternatywy(stara droga między tymi miastami nie jest taką alternatywą)wiadomo tylko że wg.zawartej umowy,ani państwo,ani też gminy nie mogą remontować ani też budować nowej drogi w promieniu 30km od tej pseudo autostrady...i tylko w polsce było możliwe by nikt nie poniósł konsekwencji za złożenie podpisu pod taką umową która z racji tego że jest publiczna,nie powinna mieć klauzuli TAJNA!!! Złodzieję i tyle...tyle że w świetle prawa w białych rękawiczkach...ja też bym chciał by mi państwo oddało za darmo zbudowaną za publiczne pieniądze drogę np: Warszawa-Kraków(wiem że wciąż w budowie)i bym czerpał sobie z niej zyski i żył jak pączek w maśle...ale ja nie jestem ich...i całe szczęście...

~R 2010-03-11

Popieram przedmówce. Najprawdopodobniej chodzi tu o interesy najbardziej zainteresowanych Przedsiębiorców.

~ja72 2010-03-11

Po co to wszystko - wprowadzić winiety, duże kary za brak - jak w Czech, Słowacji, Węgrzech, Austrii, itp itd... i tyle - przecież taniej zapłacic nawet 120-350zł na rok niż jeździć i płacić za każdym przejazdem... czemu nie możemy robić wszystkiego jak inne kraje?????????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.