mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grabarczyk: poprzedni rząd i powódź – winni opóźnień w budowie dróg

Grabarczyk: poprzedni rząd i powódź – winni opóźnień w budowie dróg

Za opóźnienia w budowie dróg winni są poprzednicy rządu Donalda Tuska i powódź – wynika z sejmowej wypowiedzi Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka. - Nie jest tak, że nie mówiliśmy, że nie pojawią się problemy w związku z budową dróg na EURO. I potem o tych problemach informowaliśmy - powiedział.

Grabarczyk: poprzedni rząd i powódź – winni opóźnień w budowie dróg

Dzisiaj w Sejmie Minister Infrastruktury przedstawia stan inwestycji drogowych przed Euro 2012 oraz odpowiada na pytania związane z m.in. budową autostrady A2 budowanej przez chińską firmę Covec.

NIK o EURO 2012: największe zaniedbania przy modernizacji infrastruktury drogowej

- Gdy koalicja PO-PSL obejmowała władzę, otrzymała do realizacji program budowy dróg krajowych na lata 2008-2012. Zadeklarowaliśmy gotowość realizacji tego dokumentu. W ciągu następnych tygodni przyglądaliśmy się, jak zostały przygotowane te propozycje i odkrywaliśmy kolejne niespodzianki. Okazało się, że zbyt optymistycznie oszacowano koszty. Całość miała kosztować 140 mld zł, a gdy przeliczyliśmy okazało się, że wartość jest o 100 mld wyższa. Więc połowa była nierealna już w momencie uchwalania - wyliczał minister.

Cezary Grabarczyk zaznaczył, że wiele z inwestycji zostało opóźnionych przez powodzie. - Na większości placów budów te opóźnienia zostały już zlikwidowane, nie sięgają już 4 miesięcy jak po powodzi – podkreślił minister.

Jednocześnie minister zapewnił w sejmie że autostrada A2 będzie przejezdna w czerwcu przyszłego roku, bo jest to najważniejsza trasa komunikująca Euro 2012.

Czytaj: Co dalej z budową autostrady A2?

Równolegle do prowadzonych rozmów z przedstawicielami chińskiej firmy Covec, rząd przygotowuje plan alternatywny. Plan "B" zakłada, że prace podjęte zostaną przez inne firmy tak by trasa była przejezdna na Euro 2012.

Czytaj także: Wybudowanie  autostrad przed Euro 2012 okazało sie nierealne

 


Podobne wiadomości:

Test czytelników – Mazda 5

auto motor i sport 0000-00-00

Aż siedem osób może podróżować Mazdą 5 - flagowym przestronnym vanem. Ale to produkowane w Japonii, a nie w Unii Europejskiej auto niestety nie będzie miało łatwo na polskim rynku.

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~kazel 2011-06-12

no cóż, PO i SLD muszą wygrywać wybory, bo takich YNTELYGENTuf jak mietek jest niestety większość w tym kraju... Mieciu może to zrozumiesz Wydatki na drogi szybkiego ruchu przez poszczególne rządy: 1990-2005 0-2 mld zł maksymalnie wszystkie rządy! w większości nie przekraczały 1 mld... nie ważne kto: SLD, AWS, UW wszyscy!!! odchodząc od władzy w 2005 roku SLD przygotowało budżet na 2006r w którym miało być podobnie, gdzieś koło 1,5 mld zł. przyszedł wredny kaczor, postawił do pionu urzędasów i na 2006 rok nagle na drogi znalazło się 6 mld zł i tyle wydano... w 2007 wydano już 11 mld zł... na 2008 zaplanowano 21 mld, a plany na 2009 oscylowały na 35 mld.. tylko zmieniła się władza no i z aplanowanych na 2008 21 wydano 70%... a z planów pisowskich na 2009 wydano 50%... a jak wiemy w planach PO jest podokańczać to co rozpoczęto...uwalić jak najwięcej projektów, nie rozpoczynać nowych... oszczędności w budżecie... resztę zbudujemy później po 2015... a słońce Peru niech nam świoeci jasno ...

~Pogromca Baranów 2011-06-11

Trzeba być idiotą aby publicznie w sejmie przyznać się do tego że przez 4 lata nie umiało się rozwiązać problemów (w większości wyimaginowanych) odziedziczonych po poprzednim rządzie.

~JG 2011-06-11

Mieeetek w którym szpitalu przebywasz? Zgłoś się szybciutko do dyżurnego lekarza. Może jeszcze nie jest za póżno

~do Mietek 2011-06-10

Mietek! Czy ciebie porabalo?

~MIETEK 2011-06-10

FAKTY SĄ TAKIE,ŻE ZA PO-PSL MAMY DRUGI ,RZECZYWISTY OKRES ROZWOJU INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W POLSCE, PIERWSZY BYŁ ZA SLD-PSL PRZED 2005 ROKIEM!!TAK TO FAKTY!!,ZAŚ KIEDY U KORYTA BYŁA KATO PRAWICA I IINNI POPAPRAŃCY:AWS, LPR, SAMOOBRONA, PiS, SPRAWA DRÓG BYŁA OLANA CAŁKOWICIE!!!JAK WIDZĘ TERAZ TYCH MATOŁÓW Z PiSu,NAZYWANYCH SZUMNIE OPOZYCJĄ, KIEDY ZABIERAJĄ GŁOS W SPRAWIE DRÓG,TO MAM OCHOTĘ WSZYSTKIM IM DAĆ W MORDĘ A SZCZEGÓLNIE PAJACOWI POLACZKOWI!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando