mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grabarczyk ręczy za drogi na EURO 2012

Grabarczyk ręczy za drogi na EURO 2012

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk jest przekonany, że uda mu się wywiązać z zobowiązań postawionych mu przez premiera. Dotyczy to szczególnie zadań związanych z budową i finansowaniem kluczowych odcinków autostrady A2, jakie postawił przed nim premier.

Grabarczyk ręczy za drogi na EURO 2012
Minister Grabarczyk zapewnił o tym w poniedziałek (1 czerwca) na konferencji prasowej w Rzeszowie. Tym samym odniósł się do słów Donalda Tuska, który w sobotę powiedział, że jeśli Grabarczykowi nie uda się rozwiązać tego problemu, będzie musiał opuścić stanowisko. Minister zapewnił, że autostrada A2 będzie gotowa do mają 2012 roku. Chodzi przede wszystkim o odcinek Stryków-Konotopa, który czeka na ostateczne rozstrzygnięcia.

Ponadto minister Grabarczyk poinformował, że resort realizuje też odcinek tej trasy między Nowym Tomyślem a Świeckiem. Jest już deklaracja Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który zagwarantował finansowanie na poziomie znacznie przekraczającym połowę kosztów. Inwestycja ma pochłonąć 1 mld 600 euro, a EBI postawiło do dyspozycji koncesjonariusza 1 mld 200 mln euro. A wiec zadanie stawiane przez premiera, żeby zamknięcie finansowe zakończyło się w czerwcu, jest w zasięgu ręki - wyjaśnił Grabarczyk.

Jak zaznaczył, jeszcze w tym roku ogłoszone będą 42 przetargi na budowę 800 km autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic. Przetargi uruchomione w ubiegłym roku i w tym pozwolą łącznie na wybudowanie 810 km dróg. Dzięki wszystkim przetargom będziemy mogli wybudować 1 tys. 600 km dróg.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~UŻYTKOWNIK 2009-06-12

JUŻ BYŁ JEDEN PAN MINISTER O NAZWISKU POLACZEK KTÓRY POWIEDZIAŁ ŻE JESLI NIE POWSTANĄ AUTOSTRADY TO ON PUJDZIE NA PIECHOTKĘ TYLKO TYLKO CZY PAN PIECHOTKA BĘDZIE CHCISŁ GO PZRYJĄC U SIEBIE CZY NA ROZTAJU DRÓG ALE KTÓRYCH TAKIE TO GŁUPOTY OPOWIADAJĄ NASI URZĘDASY BO MYŚLĄ ŻE CI SŁUCHAJĄCY TO MAJĄ TYLE SAMO ROZUMU CO OBIECUJĄCY

~raiders 2009-06-06

kolejna pprzedwyborcza obietnica lol

~ssh 2009-06-06

gratulacje dla moderatora. Widzę, że cenzura działa.

~Z Lublina 2009-06-04

Dziękujemy naszemu kochanemu ministrowi za zabranie środków na remonty dróg na Lubelszczyźnie - w tym roku bedzie tutaj remontowane "aż" 66,9 km dróg. Może to w/g urzędnika jeszcze za dużo i można jeszcze coś "obciąć". Żenujące.

~romek 2009-06-04

wspólczuje Grabarczykowi tego parszywego układu.A2 koncesja udzielona dla Autostrady Wielkopolskiej 1997 roku a w 2009 maja problemy z uruchomieniem odcinka do Swiecka.Prawdobodobnie startuja dopiero z projektowaniem i wszelkimi uzgodnieniami ochrona srodowiska pozwolenie na budowe etc.Kosztorysy nie istnieją na cały odcinek wiec AW szacuje koszty plus minus od 1,2 mld do 1,6 mld czyli poruszaja sie po omacku.Zmiana technologi budowy na betonową dla tego ostatniego odcinka skomlikowało cała zabawę.Robia co chcą.Ostatni przed Warszawą był przetarg gdzie staneło "dwóch"(dlaczego tylko tylu 3 istniał równiez podejrzenie chętnych o bardzo kiepskiej renomie co z góry powodowało niechęc banków do finasowania tego zespołu .Wiec Minister Grabarczyk przecioł ta zabawę.Oczywiscie prasa z kregiem ziteresowanych juz wówczas mcno dołozyła Ministrowi stasza go dymisją.Widocznie układ działa dalej bo temat pojawił sie na forum.Sytem organizacyjny stworzone przez ostatni okres 20 lat nie wymusza na urzednikach panstowych decydentach szybkiego tempa pracy.Przykład S5 Nowe Marzy - Bydgoszcz-Gniezno cichutko a rok 2009 jest bardzo istotny gdyz kontrakty drogowe realizuje sie srednio 2-3 lata Koniec 2009 pokaze która z trassa zamkniete organizacyjnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.