mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grójec-Białobrzegi: przetarg przesunięty

Grójec-Białobrzegi: przetarg przesunięty

Znów przesunięto termin rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę trasy nr siedem na odcinku Grójec - Białobrzegi. Wykonawca wejdzie na plac budowy później, niż planowano. O ile uda się go wyłonić.

GDDKiA już po raz trzeci przesunęła termin składania ofert. Tym razem do połowy marca. Przyczyną jest duża liczba pytań od oferentów w związku z przetargiem. Przesunięcie terminu składania ofert zmieni też planowany termin rozpoczęcia inwestycji. „Wykonawca wszedłby na plac budowy później, niż planowaliśmy pierwotnie. Ale w ostatecznym rozliczeniu nie sądzę, aby miało to wpływ na termin zakończenia prac. Przebudowanym odcinkiem kierowcy powinni przejechać w 2009 r.” - uważa Artur Mrugasiewicz, z biura prasowego GDDKiA.

Pod warunkiem, że uda się wreszcie rozstrzygnąć przetarg. Bo, dodajmy, to już trzecia próba wyłonienia firmy, która przebuduje do parametrów drogi ekspresowej niecałe 18 km "siódemki" między Grójcem a Białobrzegami. Poprzednie dwa przetargi GDDKiA unieważniła, bo oferty znacznie przewyższały kosztorys.  Najniższa oferta złożona w ostatnim przetargu przez konsorcjum STARBAG - opiewała na niecałe 512,5 mln zł i przekroczyła o 52,5 mln kwotę z kosztorysu inwestorskiego.

Gdy unieważniono pierwszy przetarg, minister transportu, obawiając się, że przez opóźnienia w procedurach inwestycji nie uda się zakończyć do czerwca 2008 r. i w związku z tym mogą przepaść unijne pieniądze, podjął decyzję o przesunięciu funduszy na inne cele, m.in. na rozbudowę warszawskiego metra. Po protestach m.in. radomskich parlamentarzystów minister obiecał, że przebudowa 18-kilometrowego odcinka pomiędzy Białobrzegami a Grójcem zostanie sfinansowana z pieniędzy UE na lata 2007-13. Jak zapewnia GDDKiA - fundusze na ten odcinek "siódemki" będą pochodziły z Sektorowego Programu Operacyjnego - Transport. Nie będzie takiej sytuacji, że po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego okaże się, że pieniędzy na inwestycję nie ma.

Intensywne prace trwają za to od kilku tygodni na obwodnicy Grójca. Rozebrano już jedną nitkę starego wiaduktu, jej odbudowa potrwa do końca marca. Na ukończeniu są roboty związane z wodociągami, sieciami telekomunikacyjnymi i instalacjami gazowymi. Z kolei na odcinku Jedlińsk - Białobrzegi trwają prace mostowe, ziemne i drogowe.


Przeczytaj także:

Plany inwestycyjne Mazowsza na 2007 rok (2007-01-12)

‘Za drogo’- unieważnione przetargi na krajową „siódemkę” (2006-12-06)

Polskie drogi coraz droższe (2006-11-20)

Ekspresowo wokół Grójca (2006-10-19)

S7 Białobrzegi-Jedlińsk - rusza budowa (2006-07-07)

 

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~astrolog 2007-02-23

Plakac mi sie chce jak to czytam. Nie wiem, czy jechaliscie kiedys siodemka na tym odcinku. To trzecia pod wzgledem obciazenia po 4 i 2 droga w kraju, zmasakrowana, pelna ruskich tirow i grzejacych beemkami warszawiakow. Zastanawiam sie, czy oni specjalnie nie torpeduja tego CHOLERNIE WAZNEGO przetargu. Czy jest jaka sila na tych debili, ktorzy decyduja o przetargu?

~RZ 2007-02-23

Karnie bym tych kretynom z GDDiiK nakazal codziennie przejezdzac ten odcinek maluchem, najlepiej w godzinach szczytu i w towarzystwie wlasnej tesciowej. Jak to jest, ze nie ma na tych ludzi sposobu. Oferta za droga o 10 % i przetarg odwolany. A ile kosztuje zdrowie i zycie ludzi, ktorzy beda przemierzac te katorznicza trase jeszcze przez 2 lata, nie mowiac o dod. paliwie, zmarnowanym czasie itd. ? Zreszta okaze sie zapewne, ze nastepna oferta nie bedzie wiele tansza, lecz za to 2 lata pozniejsza.

~Lux 2007-02-23

Nom wszystkie drogi dziurawe, same koleiny nic nie ma jestemsmy 500 lat za niemcami jak nie 1000 za czechami 400. polska to kraj tępaków i pijaczkow reszta spoleczenstwa emigruje i bardzo dobrze. Myślicie ze bedzie dobrze? nic z tego polska sie stacza i super mam to w dupie nasze drogi szczegolnie, jakie drogi taki kraj czyli do d...., reszte znacie

~KK 2007-02-23

niech oni to w koncu zrobią bo sie pociąć tylko wypada. Banda pozorantów. Gadają. Nic nie robią.

~z krwi i kości 2007-02-23

wow, no zdziwiłbym się gdyby już zaczęli budować, ale jeżeli tak to jest ok....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.