mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grójec: Gotowa ekspresowa obwodnica

Grójec: Gotowa ekspresowa obwodnica

19 września bieżącego roku oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, który jednocześnie pełni funkcję ekspresowej obwodnicy Grójca. Przebudowa ponad 8 km odcinka drogi krajowej do parametrów trasy szybkiego ruchu kosztowała około 216 mln zł

Grójec: Gotowa ekspresowa obwodnica
Kierowcy mogą już korzystać z nowej ekspresowej obwodnicy Grójca. Trasa ta jest kolejnym oddanym do użytku odcinkiem budowanej drogi ekspresowej S7. W lipcu bieżącego roku otwarty został prawie 16 km odcinek S7 Białobrzegi-Jedlińsk, natomiast w 2009 roku oddany zostanie do użytku odcinek od Grójca do Białobrzegów, dzięki czemu z Warszawy do Radomia kierowcy będą mogli pojechać dwujezdniową drogą ekspresową.
    
W ramach przebudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku obwodnicy Grójca do parametrów trasy szybkiego ruchu, powstała 8,3 km dwujezdniowa trasa, o konstrukcji jezdni przystosowanej do przenoszenia obciążeń rzędu 115 kN na oś. Rozbudowano także istniejące węzły: Głuchów , Mszczonowska (skrzyżowanie z drogą krajową nr 50), Mogielnicka (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728) i Kępina. Poza tym wybudowano lub przebudowano 7 wiaduktów, 4 mosty i 3 kładki dla pieszych. Drogowcy wybudowali także drogi dojazdowe, drogi zbiorczo-rozprowadzające oraz urządzenia ochrony środowiska.

Ponad 8 km odcinek obwodnicy Grójca kosztował około 216 mln zł. Inwestycja była współfinansowana w 75% z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą tego zadania było konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska. S.A., PRM Mosty Łódź S.A., Bilfinger Berger AG.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Alfista 2008-10-03

Tak jak pisze Rafał - z Grójca do Warszawy na pewno trasa powstanie. Tylko jest pewien problem, że raczej będzie to rok 2013, lub 2014... Najważniejszym odcinkiem jest wylot z al. Jerozolimskich za Janki do Magdalenki - to jest 3 razy ważniejsze od dalszego odcinka do Grójca. I miejmy nadzieję, że wyrobią się z tym jak najszybciej. Realnie mogą się wyrobić na 2012

~Rafał 2008-10-03

Od Grójca do Warszawy GDDKIA nie rozważa budowy drogi expr ale ja zbuduje na pewno. W tej chwili sa protesty krajowa7.pl gdzie panstwo chca aby 7ka szla po nowym sladzie i dochodzila do wezla marynarska pd obwodnicy stolicy. Nie wprowadzajcie czytelnikow w bląd!

~Bozencia1102 2008-10-02

Stwierdzam z pełna satysfakcją,że ostatnio moja podróż przez Grójec juz po przebudowie byla bez zastrzeżeń.

~Koza 2008-09-24

Zgadza się, że na S-kach mogą istnieć jednopoziomowe skrzyżowania (np. takie jest na obwodnicy Jędrzejowa w ciągu S7), tylko że droga Grójec -W-wa to po prostu zwykła droga krajowa, a nie ekspresówka. Oznacza to, że każdy może jechac tą drogą (rowery, furmanki, sprzęt rolniczy, a nawet piesi). Z tego co wiem to GDDKiA O/W-wa dopiero wstepnie rozważa modernizację tego odcinka to ekspresówki. Rozważane są 2 warianty - S w ciągu dotychczasowej dwujezdniowej DK do S-ki, lub budowę S-ki po zupełnie nowym śladzie aż do okolic Janek. Ale na pewno w 2009 r. nie będzie na tym odcinku drogi ekspresowej. S-ka będzie w jednym ciągu od Jedlińska aż do końca obwodnicy Grójca, a stmatąd jest jeszcze kawałek do stolicy.

~Newenejczyk 2008-09-24

Skrzyżowania jednopoziomowe mogą występować wyjątkowo. Myślę, że to na początku obwodnicy i to w Jedlińsku (inny odcinek) zostaną usunięte, gdy zaczną budować następne odcinki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic