mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grójec: Gotowa ekspresowa obwodnica

Grójec: Gotowa ekspresowa obwodnica

19 września bieżącego roku oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, który jednocześnie pełni funkcję ekspresowej obwodnicy Grójca. Przebudowa ponad 8 km odcinka drogi krajowej do parametrów trasy szybkiego ruchu kosztowała około 216 mln zł

Grójec: Gotowa ekspresowa obwodnica
Kierowcy mogą już korzystać z nowej ekspresowej obwodnicy Grójca. Trasa ta jest kolejnym oddanym do użytku odcinkiem budowanej drogi ekspresowej S7. W lipcu bieżącego roku otwarty został prawie 16 km odcinek S7 Białobrzegi-Jedlińsk, natomiast w 2009 roku oddany zostanie do użytku odcinek od Grójca do Białobrzegów, dzięki czemu z Warszawy do Radomia kierowcy będą mogli pojechać dwujezdniową drogą ekspresową.
    
W ramach przebudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku obwodnicy Grójca do parametrów trasy szybkiego ruchu, powstała 8,3 km dwujezdniowa trasa, o konstrukcji jezdni przystosowanej do przenoszenia obciążeń rzędu 115 kN na oś. Rozbudowano także istniejące węzły: Głuchów , Mszczonowska (skrzyżowanie z drogą krajową nr 50), Mogielnicka (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728) i Kępina. Poza tym wybudowano lub przebudowano 7 wiaduktów, 4 mosty i 3 kładki dla pieszych. Drogowcy wybudowali także drogi dojazdowe, drogi zbiorczo-rozprowadzające oraz urządzenia ochrony środowiska.

Ponad 8 km odcinek obwodnicy Grójca kosztował około 216 mln zł. Inwestycja była współfinansowana w 75% z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą tego zadania było konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska. S.A., PRM Mosty Łódź S.A., Bilfinger Berger AG.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Alfista 2008-10-03

Tak jak pisze Rafał - z Grójca do Warszawy na pewno trasa powstanie. Tylko jest pewien problem, że raczej będzie to rok 2013, lub 2014... Najważniejszym odcinkiem jest wylot z al. Jerozolimskich za Janki do Magdalenki - to jest 3 razy ważniejsze od dalszego odcinka do Grójca. I miejmy nadzieję, że wyrobią się z tym jak najszybciej. Realnie mogą się wyrobić na 2012

~Rafał 2008-10-03

Od Grójca do Warszawy GDDKIA nie rozważa budowy drogi expr ale ja zbuduje na pewno. W tej chwili sa protesty krajowa7.pl gdzie panstwo chca aby 7ka szla po nowym sladzie i dochodzila do wezla marynarska pd obwodnicy stolicy. Nie wprowadzajcie czytelnikow w bląd!

~Bozencia1102 2008-10-02

Stwierdzam z pełna satysfakcją,że ostatnio moja podróż przez Grójec juz po przebudowie byla bez zastrzeżeń.

~Koza 2008-09-24

Zgadza się, że na S-kach mogą istnieć jednopoziomowe skrzyżowania (np. takie jest na obwodnicy Jędrzejowa w ciągu S7), tylko że droga Grójec -W-wa to po prostu zwykła droga krajowa, a nie ekspresówka. Oznacza to, że każdy może jechac tą drogą (rowery, furmanki, sprzęt rolniczy, a nawet piesi). Z tego co wiem to GDDKiA O/W-wa dopiero wstepnie rozważa modernizację tego odcinka to ekspresówki. Rozważane są 2 warianty - S w ciągu dotychczasowej dwujezdniowej DK do S-ki, lub budowę S-ki po zupełnie nowym śladzie aż do okolic Janek. Ale na pewno w 2009 r. nie będzie na tym odcinku drogi ekspresowej. S-ka będzie w jednym ciągu od Jedlińska aż do końca obwodnicy Grójca, a stmatąd jest jeszcze kawałek do stolicy.

~Newenejczyk 2008-09-24

Skrzyżowania jednopoziomowe mogą występować wyjątkowo. Myślę, że to na początku obwodnicy i to w Jedlińsku (inny odcinek) zostaną usunięte, gdy zaczną budować następne odcinki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.