mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gruntowna przebudowa DK 44

Gruntowna przebudowa DK 44

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie poinformowała o rozpoczętych konsultacjach społecznych w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 44 na 57 km odcinku z Oświęcimia do Krakowa.

Gruntowna przebudowa DK 44

Od 22 października przez dwa tygodnie mieszkańcy gmin położonych wzdłuż drogi z Oświęcimia przez Skawinę do Krakowa będą mogli zapoznać się z planami krakowskiego oddziału GDDKiA dotyczącymi rozwiązań komunikacyjnych.

Rozbudowa drogi krajowej nr 44 na 57 km małopolskim odcinku jest jednym z priorytetów GDDKiA na najbliższe lata. Jej celem będzie przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, a szczególnie pieszych. Poprawione zostaną parametry techniczne drogi do klasy G (droga główna) oraz zostanie uporządkowana gospodarka wodno – ściekowa (remont lub przebudowa przepustów, a w obszarach zabudowanych – budowa kanalizacji opadowej). Inwestycja powinna także ograniczyć negatywne skutki ruchu dla mieszkańców i środowiska. Trwa opracowywanie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego dla tej inwestycji, które będzie podstawą do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Do 2012 roku droga ma zostać całkowicie przebudowana, a koszt inwestycji wyniesie około 170 mln zł.

Zakres prac obejmuje poszerzenie jezdni do 7 m na odcinku 39 km i wzmocnienie nawierzchni do 100 kN na oś, korektę wzniesień i zakrętów, poszerzenie poboczy i przebudowę odwodnienia. Przebudowanych zostanie także 35 skrzyżowań i 77 przepustów, oraz wydzielonych i oznakowanych 48 przejść dla pieszych (azyle, światła pulsacyjne). Powstaną 84 zatoki autobusowe i 8 zatok kontrolnych dla policji, 28 km chodników i 9 km ciągów pieszo – rowerowych. Na trzech istniejących skrzyżowaniach zostaną zbudowane sygnalizacje świetlne. W miejscach szczególnie narażonych na niekorzystne oddziaływanie hałasu zostaną zbudowane ekrany akustyczne (na wyraźne życzenie mieszkańców) a w rejonie gęstej zabudowy blisko drogi, posadzona zieleń.

Przeczytaj także:

Modernizacja DK nr 44 (2007-10-08)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~SB 2007-10-26

No nareszcie wreszcie gddkia weźmie sie za naprawienie tej dziurawej i i niebezpiecznej drogi - congratulations. I oby jak najszybciej. Pozdrawiam. Skawinianin :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross