mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grunty pod Trasę N-S w Warszawie

Grunty pod Trasę N-S w Warszawie

Choć budowa trasy północ-południe w Warszawie rozpocznie się najwcześniej za dwa lata, wczoraj Rada Warszawy zgodziła się na kupno 45 działek na Ochocie, Woli i we Włochach. Miasto w ten sposób chce zabezpieczyć się przed wzrostem cen oraz mieć więcej czasu na negocjacje i ewentualne wywłaszczenia.

Radni zgodzili się na wykup działek o pow. ponad 95 tys. mkw. Wszystkie w całości leżą na trasie przebiegu drogi ekspresowej północ - południe i mają uregulowany stan prawny. Wszystkich działek potrzebnych pod trasę N-S będzie ok. 500.

Trasa N-S ma połączyć Trasę Armii Krajowej z południową obwodnicą Warszawy, czyli drogą z węzła autostradowego w Konotopie do trasy na wschód (przez Włochy, Ursynów, Wawer). Od Trasy AK pobiegnie nad torami kolejowymi na tyłach Wola Park, przetnie Górczewską, Wolską, Aleje Jerozolimskie i potem wzdłuż torów kolei radomskiej po śladzie ulicy Drygały dojdzie do Marynarskiej i do węzła Lotnisko. Budowa arterii ma rozpocząć się w 2010 r. i potrwać około trzech lat. Koszt to ok. 1,2 mld zł. Jest już gotowe studium wykonalności inwestycji. Prace projektowe rozpoczną się najpewniej w przyszłym roku.


Przeczytaj także:

Przebudowa Puławskiej (2007-03-15)

Strabag na Jerozolimskie (2007-03-13)

Warszawa: S8 przez Bemowo (2007-02-12)

Powstanie obwodnica warszawskiej Pragi (2006-12-04)

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~Kuba 2007-03-30

Na calej dlugosci 2x2??

~MaTi 2007-03-30

Jeśli budowa ma zacząc sie za 2 lata to moim zdaniem standardem powinno byc wykupywanie działek juz teraz .. bo pozniej dlatego wszystko sie przedłuza .. wywłaszczania, negocjacje cenowe etc..

~z miasta 2007-03-30

no niech zacznie się coś dziać przecież ta nasza pożal się Boże stolyca to gorzej jak Albania..........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech