mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Grunty pod Trasę N-S w Warszawie

Grunty pod Trasę N-S w Warszawie

Choć budowa trasy północ-południe w Warszawie rozpocznie się najwcześniej za dwa lata, wczoraj Rada Warszawy zgodziła się na kupno 45 działek na Ochocie, Woli i we Włochach. Miasto w ten sposób chce zabezpieczyć się przed wzrostem cen oraz mieć więcej czasu na negocjacje i ewentualne wywłaszczenia.

Radni zgodzili się na wykup działek o pow. ponad 95 tys. mkw. Wszystkie w całości leżą na trasie przebiegu drogi ekspresowej północ - południe i mają uregulowany stan prawny. Wszystkich działek potrzebnych pod trasę N-S będzie ok. 500.

Trasa N-S ma połączyć Trasę Armii Krajowej z południową obwodnicą Warszawy, czyli drogą z węzła autostradowego w Konotopie do trasy na wschód (przez Włochy, Ursynów, Wawer). Od Trasy AK pobiegnie nad torami kolejowymi na tyłach Wola Park, przetnie Górczewską, Wolską, Aleje Jerozolimskie i potem wzdłuż torów kolei radomskiej po śladzie ulicy Drygały dojdzie do Marynarskiej i do węzła Lotnisko. Budowa arterii ma rozpocząć się w 2010 r. i potrwać około trzech lat. Koszt to ok. 1,2 mld zł. Jest już gotowe studium wykonalności inwestycji. Prace projektowe rozpoczną się najpewniej w przyszłym roku.


Przeczytaj także:

Przebudowa Puławskiej (2007-03-15)

Strabag na Jerozolimskie (2007-03-13)

Warszawa: S8 przez Bemowo (2007-02-12)

Powstanie obwodnica warszawskiej Pragi (2006-12-04)

 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Kuba 2007-03-30

Na calej dlugosci 2x2??

~MaTi 2007-03-30

Jeśli budowa ma zacząc sie za 2 lata to moim zdaniem standardem powinno byc wykupywanie działek juz teraz .. bo pozniej dlatego wszystko sie przedłuza .. wywłaszczania, negocjacje cenowe etc..

~z miasta 2007-03-30

no niech zacznie się coś dziać przecież ta nasza pożal się Boże stolyca to gorzej jak Albania..........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Pierwsze egzemplarze Hondy Civic Type R nowej generacji już schodzą z taśmy produkcyjnej, a tymczasem samochód zdążył już pobić rekord toru Nurburgring pozostawiając w tyle najszybszego Golfa w historii.