mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Herkules wybuduje pylon

Herkules wybuduje pylon

Największy dźwig w Polsce został przewieziony na budowę mostu na Rędzinie w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8. Po raz pierwszy w Polsce zostanie użyty do budowy pylonu mostu. Przy jego pomocy prace na pylonie znacznie przyspieszą. Dotychczas segmenty z rdzenia stalowego wykonywane były od 8 do 10 dni, przy użyciu Herkulesa okres ten skróci się do 4 dni

Herkules wybuduje pylon
Dźwig został przywieziony  w częściach. Montowały go  3 inne dźwigi. Aby  maszyna mogła wykonywać swoje zadania Wykonawca musiał  wybudować specjalną platformę. Nawieziono  zagęszczone kruszywo oraz wykonano  specjalny materac z geosiatki,  który powoduje , że przy  dużych  naciskach  grunt nie rozchodzi  się na boki.  

Typowe dźwigi mają udźwig 12 ton,  ten może dźwigać elementy o masie sięgającej  nawet  500 ton. To umożliwia przygotowanie prefabrykowanych elementów na wysokości terenu i montowanie ich  już bezpośrednio na pylonie. Przy  użyciu standardowego  dźwigu prace zbrojeniowe odbywają się na wysokości, co  zdecydowanie spowalnia prace. Herkules umożliwi montaż jednorazowo elementów o wadze od 30 do  80 ton.

Budowany obecnie Most Rędziński jest drogowym mostem wantowym nad Odrą. Będzie częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Betonowa konstrukcja zawieszona zostanie na jednym 122 metrowym pylonie. Będzie to najwyższa tego typu konstrukcja w Polsce. Przeprawa będzie miała 612 metrów długości, a razem z dojazdowymi estakadami - prawie dwa kilometry. W każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Wykonawcą mostu jest firma Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Koszt budowy obiektu wyniesie 576 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.