mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Herkules wybuduje pylon

Herkules wybuduje pylon

Największy dźwig w Polsce został przewieziony na budowę mostu na Rędzinie w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8. Po raz pierwszy w Polsce zostanie użyty do budowy pylonu mostu. Przy jego pomocy prace na pylonie znacznie przyspieszą. Dotychczas segmenty z rdzenia stalowego wykonywane były od 8 do 10 dni, przy użyciu Herkulesa okres ten skróci się do 4 dni

Herkules wybuduje pylon
Dźwig został przywieziony  w częściach. Montowały go  3 inne dźwigi. Aby  maszyna mogła wykonywać swoje zadania Wykonawca musiał  wybudować specjalną platformę. Nawieziono  zagęszczone kruszywo oraz wykonano  specjalny materac z geosiatki,  który powoduje , że przy  dużych  naciskach  grunt nie rozchodzi  się na boki.  

Typowe dźwigi mają udźwig 12 ton,  ten może dźwigać elementy o masie sięgającej  nawet  500 ton. To umożliwia przygotowanie prefabrykowanych elementów na wysokości terenu i montowanie ich  już bezpośrednio na pylonie. Przy  użyciu standardowego  dźwigu prace zbrojeniowe odbywają się na wysokości, co  zdecydowanie spowalnia prace. Herkules umożliwi montaż jednorazowo elementów o wadze od 30 do  80 ton.

Budowany obecnie Most Rędziński jest drogowym mostem wantowym nad Odrą. Będzie częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Betonowa konstrukcja zawieszona zostanie na jednym 122 metrowym pylonie. Będzie to najwyższa tego typu konstrukcja w Polsce. Przeprawa będzie miała 612 metrów długości, a razem z dojazdowymi estakadami - prawie dwa kilometry. W każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Wykonawcą mostu jest firma Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Koszt budowy obiektu wyniesie 576 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 376 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.