mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Hiszpanie wybudują obwodnicę Radomia

Hiszpanie wybudują obwodnicę Radomia

Oferta firmy Dragados na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7 okazała się najkorzystniejsza. Nowa droga powinna zostać oddana do użytku w połowie 2018 r.

Hiszpanie wybudują obwodnicę Radomia
Wszystkie siedem podmiotów, które złożyły oferty w przetargu, deklarowało budowę drogi w ciągu 30 miesięcy i udzieliło gwarancji na 10 lat. Najtańsza ze złożonych ofert firmy Dragados opiewa na ok. 729 mln zł, a najdroższa na ok. 977 mln zł. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania ok. 834,5 mln zł. Kolejnym etapem jest kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych a ostatnim - podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą. Planowany termin zakończenia robót to połowa 2018 roku.

Obwodnica Radomia powstanie w ciągu drogi ekspresowej S7. Inwestycja będzie realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę brana była cena, termin wykonania oraz okres gwarancji. Oznacza to, że przyszły wykonawca mógł zaproponować zrealizowanie zamówienia w okresie krótszym niż wymagane 33 miesiące, jednak nie krótszym niż 30 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.

Obwodnica Radomia będzie liczyć 24,6 km i będzie drogą o parametrach trasy ekspresowej z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu wraz z pasem awaryjnym. Równolegle wzdłuż trasy mają powstać drogi dojazdowe, które zapewnią komunikację w ruchu lokalnym. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy tylko w węzłach Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów i Radom Południe. Ponadto wybudowane zostaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, urządzenia ochrony środowiska (takie jak np. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, system odprowadzania wód opadowych, zieleń) oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Warszawski oddział GDDKIA do końca maja planuje rozstrzygnąć przetargi na budowę kolejnych 27,5 km tras ekspresowych, na budowę których zostały złożone najniższe oferty o łącznej wartości ok. 2,8 mld zł. To postępowania na budowę obwodnicy Góry Kalwarii i Południowej Obwodnicy Warszawy.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.