mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Hrebenne - 2 km nowej drogi

Hrebenne - 2 km nowej drogi

Wszystko wskazuje, że wreszcie rozpocznie się budowa obwodnicy miejscowości Hrebenne. GDDKiA podpisała kontrakt na budowę 2 km drogi ekspresowej w ciągu krajowej 17-stki. Wartość podpisanego kontraktu na prace budowlane wynosi 34 mln zł.

Hrebenne - 2 km nowej drogi

Projekt obejmuje m.in.: budowę odcinka drogi na parametrach drogi ekspresowej długości 2 km, budowę dróg dojazdowych, budowę wiaduktów, przepustów.  Koniec projektowanej trasy znajduje się w miejscu połączenia z terenem Drogowego Przejścia Granicznego w m. Hrebenne. Wykonawcą zostało konsorcjum firm MSF MONIZ DA MAIA, SERRA& FORTUNATO - EMPREITEIROS S.A. i TEODORO GOMES ALHO & FILHOS, LDA.

Budowa obwodnicy miejscowości Hrebenne jest elementem większego projektu, który zakłada również remont drogi krajowej numer 17 na odcinku Tomaszów Lubelski-Hrebenne o łącznej długości ponad 12 km. Wykonawcą tej części kontraktu jest konsorcjum firm Strabag i Przedsiębiorstwa Robót Mostowych Mosty Łódź S.A a całością przebudowy zarządza i nadzór sprawuje firma Profil SA. Łączna kwota realizacji projektu (budowa obwodnicy i remont drogi nr 17) wynosi ponad 75,6 mln zł.

Całkowita wartość projektu wynosi 62 mln złotych, z czego 75% pochodzić będzie ze źródeł Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Przeczytaj także:

Remont i budowa na "17" (2006-02-07)

200 mln EUR pożyczki na drogi (2006-05-12)

 

 


 


Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~po...dróżnik 2006-06-12

przetargi na wybór wykonawcy trwają koszmarnie długo. Niestety taka to już polska rzeczywistość, że trudno znaleźć sprawnie zorganizowany i przeprowadzony, bez odwołań przetarg. Nowe przepisy prawne mają ograniczyć liczbe odwołań..hm...zobaczymy... ja tam do końca w to nie wierzę, bo jak widać przy projekcie budowy A1 nasi urzednicy i drogowcy sami popełnili mase błędów- a właściwie same błedy. A w takim przypadku to i zmienione prawo nie pomoże..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.