mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Hrebenne - 2 km nowej drogi

Hrebenne - 2 km nowej drogi

Wszystko wskazuje, że wreszcie rozpocznie się budowa obwodnicy miejscowości Hrebenne. GDDKiA podpisała kontrakt na budowę 2 km drogi ekspresowej w ciągu krajowej 17-stki. Wartość podpisanego kontraktu na prace budowlane wynosi 34 mln zł.

Hrebenne - 2 km nowej drogi

Projekt obejmuje m.in.: budowę odcinka drogi na parametrach drogi ekspresowej długości 2 km, budowę dróg dojazdowych, budowę wiaduktów, przepustów.  Koniec projektowanej trasy znajduje się w miejscu połączenia z terenem Drogowego Przejścia Granicznego w m. Hrebenne. Wykonawcą zostało konsorcjum firm MSF MONIZ DA MAIA, SERRA& FORTUNATO - EMPREITEIROS S.A. i TEODORO GOMES ALHO & FILHOS, LDA.

Budowa obwodnicy miejscowości Hrebenne jest elementem większego projektu, który zakłada również remont drogi krajowej numer 17 na odcinku Tomaszów Lubelski-Hrebenne o łącznej długości ponad 12 km. Wykonawcą tej części kontraktu jest konsorcjum firm Strabag i Przedsiębiorstwa Robót Mostowych Mosty Łódź S.A a całością przebudowy zarządza i nadzór sprawuje firma Profil SA. Łączna kwota realizacji projektu (budowa obwodnicy i remont drogi nr 17) wynosi ponad 75,6 mln zł.

Całkowita wartość projektu wynosi 62 mln złotych, z czego 75% pochodzić będzie ze źródeł Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Przeczytaj także:

Remont i budowa na "17" (2006-02-07)

200 mln EUR pożyczki na drogi (2006-05-12)

 

 


 


Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~po...dróżnik 2006-06-12

przetargi na wybór wykonawcy trwają koszmarnie długo. Niestety taka to już polska rzeczywistość, że trudno znaleźć sprawnie zorganizowany i przeprowadzony, bez odwołań przetarg. Nowe przepisy prawne mają ograniczyć liczbe odwołań..hm...zobaczymy... ja tam do końca w to nie wierzę, bo jak widać przy projekcie budowy A1 nasi urzednicy i drogowcy sami popełnili mase błędów- a właściwie same błedy. A w takim przypadku to i zmienione prawo nie pomoże..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando