mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > III Europejski Korytarz Transportowy Wschód – Zachód

III Europejski Korytarz Transportowy Wschód – Zachód

Europejski Korytarz Transportowy nr III swój początek bierze w Berlinie, biegnie przez Drezno na wschód do przejścia granicznego Gorlitz – Zgorzelec, a następnie przez najważniejsze ośrodki na południu Polski: Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Rzeszów, Przemysł na Ukrainę – do Lwowa i Kijowa.

III Europejski Korytarz Transportowy Wschód – Zachód

W Katowicach odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona współpracy w ramach Europejskiego Korytarza Transportowego. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz rządowych i regionalnych z Polski, Niemiec i Ukrainy. Projekt rozwoju gospodarki i infrastruktury wzdłuż korytarza przewiduje rozbudowę infrastruktury transportowej oraz tworzenie warunków do rozwoju ośrodków uznanych za znaczące dla gospodarki. Chodzi przede wszystkim o likwidację tzw. „wąskich gardeł’ w dostępie do głównych arterii komunikacyjnych, co jest często barierą rozwoju gospodarczego. Zakłada rozwój przewozu multimodalnego (kolejowego i samochodowego) i polepszenie połączeń miejsko-wiejskich. Podczas konferencji mówiono także o roli, jaką korytarz pełni i spełniać będzie w przyszłości w przepływie osób i towarów między Europą a Dalekim Wschodem.

Według zapowiedzi rządu w 2020 roku wypełniona ma zostać sieć drogowa w Polsce, zarówno sieci korytarzy europejskich, jak i tej ważnej dla rozwoju gospodarczego kraju. Docelowo układ drogowy kraju ma liczyć 2000 km autostrad i 5000 km dróg ekspresowych. Częścią Paneuropejskiego Korytarza Transportowego Nr III jest m.in. autostrada A4.

Przeczytaj także:

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec (2007-03-28)

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa (2007-03-26)

Ponad miliard zł na A4 Kraków – Szarów (2007-02-01)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~KTA 62XX 2007-05-16

A ja sie zgodze z jumprem tylko dodam Ze E 40 konczy(lub zaczyna) sie w poludniowej Rosji nastepnie (UA), (PL), (D), (B), i kończy (lub zaczyna) na północnym wybrzezu Francji. A ten korytarz co jest na mapie ma pare numerów dróg, przejechalem 4 od Rzeszowa do Koloni i musze przyznac że najgorzej jest teraz i miedzy KT-KR,i to nie tylko przez ten remont.

~Mass 2007-05-08

Nie drogi kolego, III Paneuropejski korytarz transportowy zaczyna się w Berlinie/Dreźnie,korytarze dotyczą bowiem Europy Środkowo-Wschdniej zgodnie z postanowieniami III Konferencji Transportowej w Helsinkach w 1997r. A TINA i TEN-T to i sobie moę nalezeć, czemu nie.

~jumper 2007-04-04

"[...]swój początek bierze w Berlinie" . w artykule jest blad . zaczyna sie w belgii i przez niemcy i polske biegnie na ukraine [tzw . siec TINA , korztary nr III, ta informacja jest prawidlowa] . mapa pokazuje tereny z ktorych przedstawiciele zebrali sie by uradzic nad lepszym wykorzystaniem tej europejskiej arterii dla poszczegolnych regionow . do przemowcy - bedzie przebiegac przez korczowa 40km na polnoc od przemysla . pozdrawiam

~aa 2007-04-03

biegnie przez Przemysł? Hm.. ciekawe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.