mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > III Europejski Korytarz Transportowy Wschód – Zachód

III Europejski Korytarz Transportowy Wschód – Zachód

Europejski Korytarz Transportowy nr III swój początek bierze w Berlinie, biegnie przez Drezno na wschód do przejścia granicznego Gorlitz – Zgorzelec, a następnie przez najważniejsze ośrodki na południu Polski: Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Rzeszów, Przemysł na Ukrainę – do Lwowa i Kijowa.

III Europejski Korytarz Transportowy Wschód – Zachód

W Katowicach odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona współpracy w ramach Europejskiego Korytarza Transportowego. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz rządowych i regionalnych z Polski, Niemiec i Ukrainy. Projekt rozwoju gospodarki i infrastruktury wzdłuż korytarza przewiduje rozbudowę infrastruktury transportowej oraz tworzenie warunków do rozwoju ośrodków uznanych za znaczące dla gospodarki. Chodzi przede wszystkim o likwidację tzw. „wąskich gardeł’ w dostępie do głównych arterii komunikacyjnych, co jest często barierą rozwoju gospodarczego. Zakłada rozwój przewozu multimodalnego (kolejowego i samochodowego) i polepszenie połączeń miejsko-wiejskich. Podczas konferencji mówiono także o roli, jaką korytarz pełni i spełniać będzie w przyszłości w przepływie osób i towarów między Europą a Dalekim Wschodem.

Według zapowiedzi rządu w 2020 roku wypełniona ma zostać sieć drogowa w Polsce, zarówno sieci korytarzy europejskich, jak i tej ważnej dla rozwoju gospodarczego kraju. Docelowo układ drogowy kraju ma liczyć 2000 km autostrad i 5000 km dróg ekspresowych. Częścią Paneuropejskiego Korytarza Transportowego Nr III jest m.in. autostrada A4.

Przeczytaj także:

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec (2007-03-28)

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa (2007-03-26)

Ponad miliard zł na A4 Kraków – Szarów (2007-02-01)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~KTA 62XX 2007-05-16

A ja sie zgodze z jumprem tylko dodam Ze E 40 konczy(lub zaczyna) sie w poludniowej Rosji nastepnie (UA), (PL), (D), (B), i kończy (lub zaczyna) na północnym wybrzezu Francji. A ten korytarz co jest na mapie ma pare numerów dróg, przejechalem 4 od Rzeszowa do Koloni i musze przyznac że najgorzej jest teraz i miedzy KT-KR,i to nie tylko przez ten remont.

~Mass 2007-05-08

Nie drogi kolego, III Paneuropejski korytarz transportowy zaczyna się w Berlinie/Dreźnie,korytarze dotyczą bowiem Europy Środkowo-Wschdniej zgodnie z postanowieniami III Konferencji Transportowej w Helsinkach w 1997r. A TINA i TEN-T to i sobie moę nalezeć, czemu nie.

~jumper 2007-04-04

"[...]swój początek bierze w Berlinie" . w artykule jest blad . zaczyna sie w belgii i przez niemcy i polske biegnie na ukraine [tzw . siec TINA , korztary nr III, ta informacja jest prawidlowa] . mapa pokazuje tereny z ktorych przedstawiciele zebrali sie by uradzic nad lepszym wykorzystaniem tej europejskiej arterii dla poszczegolnych regionow . do przemowcy - bedzie przebiegac przez korczowa 40km na polnoc od przemysla . pozdrawiam

~aa 2007-04-03

biegnie przez Przemysł? Hm.. ciekawe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.