mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > III etap obwodnicy Nowej Rudy

III etap obwodnicy Nowej Rudy

Podpisano umowę na prace budowlane dla III etapu obwodnicy Nowej Rudy.  Inwestycja obejmie m.in. budowę ronda w Ludwikowicach Kłodzkich oraz budowę dwóch kilometrów obwodnicy.  III etap budowy obwodnicy Nowej Rudy (droga wojewódzka nr 381) będzie kosztował blisko 16 mln zł. Harmonogram prac przewiduje, że inwestycja zakończy się w listopadzie przyszłego roku.

III etap obwodnicy Nowej Rudy
Nowy odcinek połączy drogę wojewódzką nr 381 (od Ludwikowic Kłodzkich) z istniejącym już odcinkiem obwodnicy Nowej Rudy - skrzyżowaniem z drogą powiatową - ul. Józefa Sokola. Wybudowana zostanie dodatkowo tzw. droga serwisowa, która pozwoli na podłączenie dróg obsługujących pola po północnej stronie obwodnicy oraz zjazdy na pola uprawne i przyległe posesje w terenie zabudowanym. Powstanie przejazd przez obwodnicę, który skomunikuje ul. Stara Droga (wraz z odcinkiem drogi połączonej z ul. Świdnicką) z projektowaną drogą serwisową. Zakres prac obejmuje budowę m.in. wiaduktu drogowego, 5 przepustów oraz dwóch zrzutów wody do rzeki Włodzicy.

Wykonawcą prac jest firma Hoeilit+Woerner Budowlana sp. z o.o.. III etap budowy obwodnicy Nowej Rudy (droga wojewódzka nr 381) będzie kosztował blisko 16 mln zł. Planuje się, że projekt zostanie dofinansowany w połowie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Zakończone już dwa etapy noworudzkiej obwodnicy kosztowały łącznie ponad 66 mln zł i były także współfinansowane ze środków unijnych.
 

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~szofer 2011-02-12

Ol-trans rządzi!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.