Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > II etap obwodnicy Leżajska w budowie

II etap obwodnicy Leżajska w budowie

Trwa budowa II etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl. Zaawansowanie wszystkich robót wynosi ponad 70%. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

II etap obwodnicy Leżajska w budowie
Wykonawca robót zrealizował już 74% wszystkich prac. Na długości ok. 1200 metrów ułożono już warstwę wiążącą na trasie głównej obwodnicy, nawierzchnię ścieralną na drodze serwisowej nr 1 oraz nawierzchnię z mas bitumicznych do wiaduktu od strony Niska.

Zostało wykonane wzmocnienie podłoża kolumnami żwirowo-betonowymi, zbiorniki retencyjno-filtracyjne, 5 przepustów pod drogą oraz nasypy przeciążeniowe. Zabetonowano ustrój nośny wiaduktu na drogą krajową nr 77 i linią kolejową. Przebudowane zostały gazociągi wysokiego ciśnienia DN300 i DN700. Aktualnie trwają prace przy wykonywaniu rond przy DW875 i na węźle „Las Klasztorny”. Ponadto wykonywane są roboty ziemne na odcinku od drogi wojewódzkiej w kierunku I etapu obwodnicy. Na włączeniu obwodnicy do DK77 od strony Niska wykonywane są roboty nawierzchniowe.

II etap obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 realizowany jest przez konsorcjum firm Pol-Aqua S.A. (lider) i Dragados S.A. Dwuletnia umowa na realizację w wysokości prawie 67 mln zł została podpisana 24 stycznia 2013 roku. Inwestycja polega przede wszystkim na budowie drogi obwodowej o dł. 3,6 km z bezkolizyjnym węzłem „Las Klasztorny” w miejscu przecięcia się obwodnicy z DK77 i linią kolejową relacji Przeworsk – Rozwadów oraz skrzyżowaniem typu rondo z DW nr 875

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj