mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > II etap obwodnicy Puław w zgodzie ze środowiskiem

II etap obwodnicy Puław w zgodzie ze środowiskiem

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy II etapu obwodnicy Puław w ciągu S12 Radom – Puławy – Kurów – Lublin. Przebieg dwujezdniowej trasy szybkiego ruchu z dwoma pasami dla każdego kierunku pokrywa się z wariantem B, wskazanym przez lubelski oddział GDDKiA jako wariant preferowany.

II etap obwodnicy Puław w zgodzie ze środowiskiem
Zatwierdzony wariant omija bezkolizyjnie zabudowę wsi Młynki i przewiduje budowę postulowanego w czasie konsultacji społecznych węzła Końskowola na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2507L.

Trasa o długości 12,2 km przebiega głównie przez tereny niezabudowane, tereny rolnicze i lasy. Będzie przedłużeniem istniejącego już I etapu obwodnicy Puław i na wysokości wsi Sielce włączy się do przyszłej ekspresowej S17.

W decyzji środowiskowej m.in.: wskazano na działania jakie należy podjąć w celu ochrony akustycznej zabudowy zagrodowej, lokalizacji przejść dla zwierząt pod lub nad trasą ekspresową (w tym także duże przejście górne dla m.in. łosi i jeleni).

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~pablosov 2009-10-23

Dokładnie tak będzie - pieniędzy nie będzie gdyż to będzie zemsta PO nad lubelszczyzną gdyż w ostatnich wyborach wygrał tutaj PiS. Krótkowzroczne to rozumowanie gdyż wiadomym jest, że nasz region jest jednym z najbardziej zacofanym jeśli chodzi o infrastrukturę drogową i kolejową. Nie będzie dróg - to nie będzie chętnych do inwestowania. Nie będzie inwestycji to będzie bezrobocie i bieda. A ta bieda zagłosuje znowu za PiS gdyż to partia pro socjalna i tak koło się zamyka.

~Z Lublina 2009-10-21

Decyzja jest, to bardzo dobrze. Tylko co dalej z budową, bo nie ma na nią pieniędzy i patrząc na poczynania naszych "decydentów z rządów po" to dla Lubelszczyzny pieniądze się nie znajdą. Nasi posłowie też wiele w tej dziedzinie nie zrobią (nie zrobili nic do tej pory).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.