mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > II etap obwodnicy Puław w zgodzie ze środowiskiem

II etap obwodnicy Puław w zgodzie ze środowiskiem

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy II etapu obwodnicy Puław w ciągu S12 Radom – Puławy – Kurów – Lublin. Przebieg dwujezdniowej trasy szybkiego ruchu z dwoma pasami dla każdego kierunku pokrywa się z wariantem B, wskazanym przez lubelski oddział GDDKiA jako wariant preferowany.

II etap obwodnicy Puław w zgodzie ze środowiskiem
Zatwierdzony wariant omija bezkolizyjnie zabudowę wsi Młynki i przewiduje budowę postulowanego w czasie konsultacji społecznych węzła Końskowola na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2507L.

Trasa o długości 12,2 km przebiega głównie przez tereny niezabudowane, tereny rolnicze i lasy. Będzie przedłużeniem istniejącego już I etapu obwodnicy Puław i na wysokości wsi Sielce włączy się do przyszłej ekspresowej S17.

W decyzji środowiskowej m.in.: wskazano na działania jakie należy podjąć w celu ochrony akustycznej zabudowy zagrodowej, lokalizacji przejść dla zwierząt pod lub nad trasą ekspresową (w tym także duże przejście górne dla m.in. łosi i jeleni).

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~pablosov 2009-10-23

Dokładnie tak będzie - pieniędzy nie będzie gdyż to będzie zemsta PO nad lubelszczyzną gdyż w ostatnich wyborach wygrał tutaj PiS. Krótkowzroczne to rozumowanie gdyż wiadomym jest, że nasz region jest jednym z najbardziej zacofanym jeśli chodzi o infrastrukturę drogową i kolejową. Nie będzie dróg - to nie będzie chętnych do inwestowania. Nie będzie inwestycji to będzie bezrobocie i bieda. A ta bieda zagłosuje znowu za PiS gdyż to partia pro socjalna i tak koło się zamyka.

~Z Lublina 2009-10-21

Decyzja jest, to bardzo dobrze. Tylko co dalej z budową, bo nie ma na nią pieniędzy i patrząc na poczynania naszych "decydentów z rządów po" to dla Lubelszczyzny pieniądze się nie znajdą. Nasi posłowie też wiele w tej dziedzinie nie zrobią (nie zrobili nic do tej pory).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.