mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > IV etap obwodnicy śródmiejskiej

IV etap obwodnicy śródmiejskiej

10 grudnia bieżącego roku wybrano wykonawcę IV etapu obwodnicy śródmiejskiej Szczecina. Firma Energopol-Szczecin S.A. do listopada przyszłego roku wybuduje nowy odcinek drogi za kwotę ponad 16,5 mln zł.

IV etap obwodnicy śródmiejskiej
Do przetargu na wybór wykonawcy zgłosiło się pięć firm. Dwie oferty odrzucono z przyczyn formalno-prawnych. Z pozostałych trzech najniższą pod względem ceny (16,5 mln zł) zaproponowała firma Energopol, którą wybrał prezydent miasta. Jeżeli oferenci nie oprotestują wyników przetargu, to umowę z wykonawcą będzie można podpisać już 18 grudnia bieżącego roku a przekazanie placu budowy nastąpi na początku stycznia 2008 r. Inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie 2008 r.

Podczas realizacji IV etapu obwodnicy prace prowadzone będą 500m na odcinku od ul. Warcisława do Krasińskiego. Powstanie droga dwujezdniowa po dwa pasy ruchu. Przebudowane będzie ponadto skrzyżowanie ulic Krasińskiego i Warcisława. Wykonawca zmodernizuje też uzbrojenie podziemne, wykona chodniki, ścieżkę rowerową i ekrany akustyczne.

W bieżącym roku zakończyła się budowa III etapu obwodnicy na odcinku od łącznika z ul. Bandurskiego do ul. Warcisława. Głównym wykonawcą prac była również firma Energopol S.A. Prace kosztowały ponad 11 mln zł. Inwestycja była dofinansowana w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w kwocie 8,7 mln zł. Miasto podpisało też umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej V etapu. Zakłada on budowę obwodnicy na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej-Niemierzyńskiej wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Niemierzyńską. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.