mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > IV etap obwodnicy śródmiejskiej

IV etap obwodnicy śródmiejskiej

10 grudnia bieżącego roku wybrano wykonawcę IV etapu obwodnicy śródmiejskiej Szczecina. Firma Energopol-Szczecin S.A. do listopada przyszłego roku wybuduje nowy odcinek drogi za kwotę ponad 16,5 mln zł.

IV etap obwodnicy śródmiejskiej
Do przetargu na wybór wykonawcy zgłosiło się pięć firm. Dwie oferty odrzucono z przyczyn formalno-prawnych. Z pozostałych trzech najniższą pod względem ceny (16,5 mln zł) zaproponowała firma Energopol, którą wybrał prezydent miasta. Jeżeli oferenci nie oprotestują wyników przetargu, to umowę z wykonawcą będzie można podpisać już 18 grudnia bieżącego roku a przekazanie placu budowy nastąpi na początku stycznia 2008 r. Inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie 2008 r.

Podczas realizacji IV etapu obwodnicy prace prowadzone będą 500m na odcinku od ul. Warcisława do Krasińskiego. Powstanie droga dwujezdniowa po dwa pasy ruchu. Przebudowane będzie ponadto skrzyżowanie ulic Krasińskiego i Warcisława. Wykonawca zmodernizuje też uzbrojenie podziemne, wykona chodniki, ścieżkę rowerową i ekrany akustyczne.

W bieżącym roku zakończyła się budowa III etapu obwodnicy na odcinku od łącznika z ul. Bandurskiego do ul. Warcisława. Głównym wykonawcą prac była również firma Energopol S.A. Prace kosztowały ponad 11 mln zł. Inwestycja była dofinansowana w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w kwocie 8,7 mln zł. Miasto podpisało też umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej V etapu. Zakłada on budowę obwodnicy na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej-Niemierzyńskiej wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Niemierzyńską. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.