Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty

I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty

rozpoczął się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 768 Koszyce-Brzesko. Trasa ma zapewnić dostępność do autostrady A4 oraz ułatwić dojazd do nowo powstającej strefy aktywności gospodarczej.

I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty
Cała inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach i obejmuje budowę drogi wojewódzkiej nr 768 o długości ok. 4,3 km na odcinku od węzła „Brzesko” na autostradzie A4 do skrzyżowania z drogą gminną. Realizacja projektu ma na celu połączenie autostrady A4 na odcinku Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką Koszyce – Brzesko oraz wyeliminowanie ruchu tranzytowego z miejscowości Mokrzyska, a tym samym uzyskanie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jako elementy bezpieczeństwa będą projektowane przejścia dla pieszych oraz bariery ochronne. Nastąpi także poprawa dostępności do stref aktywność gospodarczej m.in. w Bochni, Niepołomicach, Wojniczu i Tarnowie.

Wartość całkowita wynosi ponad 37 milionów złotych, z czego prawie 32 miliony stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Pierwszy etap inwestycji zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku.


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~Roman 2014-05-03

Kto odpowie o jakie Koszyce chodzi?. Czemu nie ma mapki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj