mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty

I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty

rozpoczął się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 768 Koszyce-Brzesko. Trasa ma zapewnić dostępność do autostrady A4 oraz ułatwić dojazd do nowo powstającej strefy aktywności gospodarczej.

I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty
Cała inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach i obejmuje budowę drogi wojewódzkiej nr 768 o długości ok. 4,3 km na odcinku od węzła „Brzesko” na autostradzie A4 do skrzyżowania z drogą gminną. Realizacja projektu ma na celu połączenie autostrady A4 na odcinku Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką Koszyce – Brzesko oraz wyeliminowanie ruchu tranzytowego z miejscowości Mokrzyska, a tym samym uzyskanie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jako elementy bezpieczeństwa będą projektowane przejścia dla pieszych oraz bariery ochronne. Nastąpi także poprawa dostępności do stref aktywność gospodarczej m.in. w Bochni, Niepołomicach, Wojniczu i Tarnowie.

Wartość całkowita wynosi ponad 37 milionów złotych, z czego prawie 32 miliony stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Pierwszy etap inwestycji zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku.


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Roman 2014-05-03

Kto odpowie o jakie Koszyce chodzi?. Czemu nie ma mapki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.