mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty

I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty

rozpoczął się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 768 Koszyce-Brzesko. Trasa ma zapewnić dostępność do autostrady A4 oraz ułatwić dojazd do nowo powstającej strefy aktywności gospodarczej.

I etap rozbudowy trasy Koszyce - Brzesko rozpoczęty
Cała inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach i obejmuje budowę drogi wojewódzkiej nr 768 o długości ok. 4,3 km na odcinku od węzła „Brzesko” na autostradzie A4 do skrzyżowania z drogą gminną. Realizacja projektu ma na celu połączenie autostrady A4 na odcinku Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką Koszyce – Brzesko oraz wyeliminowanie ruchu tranzytowego z miejscowości Mokrzyska, a tym samym uzyskanie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jako elementy bezpieczeństwa będą projektowane przejścia dla pieszych oraz bariery ochronne. Nastąpi także poprawa dostępności do stref aktywność gospodarczej m.in. w Bochni, Niepołomicach, Wojniczu i Tarnowie.

Wartość całkowita wynosi ponad 37 milionów złotych, z czego prawie 32 miliony stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Pierwszy etap inwestycji zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku.


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Roman 2014-05-03

Kto odpowie o jakie Koszyce chodzi?. Czemu nie ma mapki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech