mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > I transza kredytu na A2 Świecko ? Nowy Tomyśl

I transza kredytu na A2 Świecko ? Nowy Tomyśl

Autostrada Wielkopolska II SA otrzymała I transzę kredytu na budowę i eksploatację autostrady płatnej A2 Świecko – Nowy Tomyśl (105,9 km). Ukończenie budowy i oddanie autostrady do eksploatacji planowane jest na koniec 2011 r.

I transza kredytu na A2 Świecko ? Nowy Tomyśl

Kredyt został przyznany przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz banki komercyjne. I transza w wysokości 200 mln 400 tys. Euro (w tym: EBI - 142 mln 800 tys. Euro, banki komercyjne – 57 mln 600 tys. Euro) stanowi blisko 15% kredytów przyznanych AWSAII na realizację projektu. Do tej pory budowa autostrady realizowana była ze środków własnych akcjonariuszy.

 Wypłata środków finansowych z udzielonych kredytów nieco później niż planowano, wynika z konieczności zatwierdzenia przez EBI dodatkowych prac dokumentacyjnych w zakresie ochrony środowiska wskazanych w decyzji notyfikacyjnej wydanej przez Komisję Europejską. Nie ma to żadnego wpływu na harmonogram prac budowlanych. Wszystkie ustalone umową terminy zostaną dotrzymane i nie są w żadnym stopniu zagrożone – informuje AWSA II w komunikacie.

 Nowy odcinek autostrady będzie miał olbrzymie znaczenie dla gospodarki kraju, ułatwiając wymianę handlową i ruch osobowy między Polską i Niemcami.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~inspektor 2010-03-27

czy Austostrada Wielkopolska to ta sama firma co w ramach eksperymentu zbudowala A2 o polowie grubosci asfaltu, bo nie wiedzieli i im nikt nie powiedzial, ze tak nie wolno? ciekaw jestem czy tez w ramach doswiadczalnych wyleja polowe grubosci betonu, bo tez przeciez w AW nic nie wiadomo i trzeba to sprawdzic

~astrolog 2010-03-24

Znowu sie odezwaly marudy, jakbym siedzial na Onecie. Na platnym odcinku A4 Krakow-Katowice ruch potezny i jakos jezdza, ja jezdze. Wkurzaja mnie remonty, ale nie mam zamiaru sie wlec DK94.

~domek 2010-03-24

"Nowy odcinek autostrady będzie miał olbrzymie znaczenie dla gospodarki kraju" - szkoda tylko, że nie dla obywatela RP, który zamiast płacić haracz za przejazd autostradą pojedzie i tak obecną DK2. Zjawisko to można zaobserwować na obecnej DK92 Pniewy-Poznań stanowiącej alternatywę dla A2. Ruch jest tam wcale nie mniejszy niż przed otwarciem A2. Jeżeli autostrada ma służyć kilku Niemcom i paru polskim urzędnikom podróżującym za pieniądze służbowe (czytaj: podatników), to jej budowa jest po prostu farsą. Ktoś wyliczył, że przy założeniu takich samych opłat jak na istniejącym płatnym odcinku A2, autostrada Świecko-Warszawa będzie najdroższą autostradą Europy (sic!) Ale co tam, stać nas na to - w końcu z naszym dodatnim PKB jesteśmy (przynajmniej w opinii rządu) potęgą gospodarczą Europy...

~awsa 2010-03-24

NO TO BEDZIE NA PREMIE !!! HE HE

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech