mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Iława: Skanska zbuduje miejski węzeł integracyjny

Iława: Skanska zbuduje miejski węzeł integracyjny

W centrum Iławy rozpocznie się budowa węzła integracyjnego, w ramach poprawy układu komunikacyjnego miasta. Prace wykona Skanska, ma na to czas do końca października 2014r.

Iława: Skanska zbuduje miejski węzeł integracyjny
- Realizacja powierzonego nam zadania opiera się przede wszystkim na przygotowaniu projektu wykonawczego oraz na budowie układu komunikacyjnego w centrum Iławy. W skład zadania wchodzą m.in. prace związane z budową dwóch rond, przebudową infrastruktury podziemnej (kanalizacja) oraz zagospodarowaniem terenu wokół pasa drogowego – wymienia Piotr Kęsikowski, Menadżer Projektu, Skanska. W ramach umowy wykonawca odpowiada także za przebudowę skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Gen. Andersa i Ogrodowej (drogi prowadzące do ulicy Lubawskiej - DW536).

- Przed nami stoi duże wyzwanie w postaci krótkiego terminu umownego na realizację projektu. Całość zadania została podzielona na dwie części: przygotowanie projektu wykonawczego i realizację prac budowlanych. Według umowy, na przygotowanie projektu mamy czas do końca kwietnia. Nasz kolejny  krok stanowić będzie przystąpienie do prac budowlanych, na których ukończenie mamy czas do końca października przyszłego roku – mówi Piotr Kęsikowski.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross