mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ile na drogi w regionach?

Ile na drogi w regionach?

Zapotrzebowanie samorządów terytorialnych na środki finansowe, które można byłoby przeznaczyć na projekty dotyczące infrastruktury drogowej jest ogromne. Duże oczekiwania związane są m.in. z funduszami strukturalnymi UE na lata 2007 – 2013. Ile na drogi powiatowe i gminne znalazło się w regionalnych programach operacyjnych zaplanowanych przez zarządy poszczególnych województw?

Ile na drogi w regionach?

Biuro Związku Powiatów Polskich przygotowało zestawienia z których wynika, że różnice pomiędzy poszczególnymi województwami są znaczne. Najwięcej środków na drogi regionalne i lokalne zaplanowano w województwie warmińsko – mazurskim (24,5% całości środków dostępnych z EFRR w ramach regionalnego programu operacyjnego) i mazowieckim (24%), a najmniej w województwie kujawsko – pomorskim (zaledwie 10,1%, choć przecież na terenie tego województwa wiele dużych projektów drogowych – szczególnie dotyczących tworzącego się obszaru metropolitalnego łączącego Bydgoszcz z Toruniem - znalazło się Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, więc powinno się „odsłonić” więcej środków na drogi regionalne i lokalne).

Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko – Pomorskiego sprostował dane Związku Powiatów Polskich. Okazuje się, że w najnowszej wersji RPO na inwestycje w drogi lokalne i regionalne w województwie przewidziano nie 95 mln euro, jak zakładano w wersji pierwotnej, a 155 mln euro. Tym samym udział wydatków na drogi lokalne i regionalne w całości środków RPO w woj. kujawsko - pomorskim wzrósł z 10,1 proc. do 16,3 proc.

Przeczytaj także:

Samorządy stawiają na drogi (2007-01-30)

Ile kilometrów w 2007 roku? (2007-01-26)

 


Podobne wiadomości:

Samorządy stawiają na drogi

Samorządy stawiają na drogi

Polskie drogi 2007-01-30

Ile kilometrów w 2007 roku?

Ile kilometrów w 2007 roku?

Polskie drogi 2007-01-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech