mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ile na drogi w regionach?

Ile na drogi w regionach?

Zapotrzebowanie samorządów terytorialnych na środki finansowe, które można byłoby przeznaczyć na projekty dotyczące infrastruktury drogowej jest ogromne. Duże oczekiwania związane są m.in. z funduszami strukturalnymi UE na lata 2007 – 2013. Ile na drogi powiatowe i gminne znalazło się w regionalnych programach operacyjnych zaplanowanych przez zarządy poszczególnych województw?

Ile na drogi w regionach?

Biuro Związku Powiatów Polskich przygotowało zestawienia z których wynika, że różnice pomiędzy poszczególnymi województwami są znaczne. Najwięcej środków na drogi regionalne i lokalne zaplanowano w województwie warmińsko – mazurskim (24,5% całości środków dostępnych z EFRR w ramach regionalnego programu operacyjnego) i mazowieckim (24%), a najmniej w województwie kujawsko – pomorskim (zaledwie 10,1%, choć przecież na terenie tego województwa wiele dużych projektów drogowych – szczególnie dotyczących tworzącego się obszaru metropolitalnego łączącego Bydgoszcz z Toruniem - znalazło się Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, więc powinno się „odsłonić” więcej środków na drogi regionalne i lokalne).

Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko – Pomorskiego sprostował dane Związku Powiatów Polskich. Okazuje się, że w najnowszej wersji RPO na inwestycje w drogi lokalne i regionalne w województwie przewidziano nie 95 mln euro, jak zakładano w wersji pierwotnej, a 155 mln euro. Tym samym udział wydatków na drogi lokalne i regionalne w całości środków RPO w woj. kujawsko - pomorskim wzrósł z 10,1 proc. do 16,3 proc.

Przeczytaj także:

Samorządy stawiają na drogi (2007-01-30)

Ile kilometrów w 2007 roku? (2007-01-26)

 


Podobne wiadomości:

Ile kilometrów w 2007 roku?

Ile kilometrów w 2007 roku?

Polskie drogi 2007-01-26

Samorządy stawiają na drogi

Samorządy stawiają na drogi

Polskie drogi 2007-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.