mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ile za obwodnicę Olecka?

Ile za obwodnicę Olecka?

Otwarto oferty w przetargu na budowę obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 (woj. warmińsko-mazurskie). Obwodnica pobiegnie po zachodniej stronie miasta. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na realizację inwestycji (z wyłączeniem okresów zimowych). Najniższa oferta cenowa w przetargu to ponad 109 mln zł.

Ile za obwodnicę Olecka?

Wszystkie oferty, które wpłynęły w przetargu są niższe od kwoty zakładanej przez GDDKiA - ponad 151mln zł). Najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę – ponad 109 mln zł - złożyło konsorcjum firm EUROVIA POLSKA S.A. (lider) i partnerzy EUROVIA CS Czechy, EUROVIA Niemcy, ENERGOPOL SZCZECIN S.A. Najwięcej za budowę obwodnicy (prawie 151 mln zł) chce otrzymać konsorcjum firm BILFINGER BERGER BUDOWNICTWO S.A., Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe.

Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Poza drogą główną wybudowane zostaną skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, obiekty inżynierskie, przejście ekologiczne dla dużych zwierząt. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostaną drogi dojazdowe.

Budowa obwodnicy Olecka długości około 7,6 km poprawi warunki ruchu tranzytowego, odciąży istniejącą drogę na odcinku przebiegającym przez miasto i poprawi  warunki ruchu w mieście. Obwodnica  będzie omijała miasto od strony zachodniej. Projektowana trasa oddala się od istniejącej drogi nr 65 w kierunku zachodnim na wysokości miejscowości Sedranki, przecina linię kolejową Gołdap – Olecko i dalej drogę wojewódzką na wysokości miejscowości Jaśki. Następnie trasa omija Zielonówek od strony wschodniej i biegnie wzdłuż ściany lasu na wysokości miejscowości Rosochackie. Dalej projektowana droga przed Kukowem włącza się ponownie w istniejącą drogę nr 65. 


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.