mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inowrocław: Koniec konfliktu

Inowrocław: Koniec konfliktu

Plany związane z budową obwodnicy Inowrocławia odsuwały się w czasie ze względu na trwający konflikt związany z wyborem wariantu przebiegu trasy. Teraz jednak dzięki decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad możliwe jest jego zakończenie.

Inowrocław: Koniec konfliktu
Po trwających od dawna protestach mieszkańców i serii konsultacji, w których brała udział także samorządowa administracja województwa, bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydował się na rekomendowanie wojewodzie wariantu trasy popieranego przez mieszkańców.

Wariant forsowany wcześniej przez GDDKiA, w którym obwodnica przecinała centra  miejscowości Kłopot, Jacewo, Marulewy i Tupadły okazał się drogi i wywołał wiele sporów. Wiązała się z nim bowiem konieczność budowy znacznej liczby dodatkowych ekranów akustycznych. W procesie uzgadniania optymalnego zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społecznym przebiegu przyszłej drogi uczestniczyli pracownicy marszałkowskiego Departamentu Infrastruktury. Ostatecznie ustalony wariant trasy został zaakceptowany przez mieszkańców, co jest w przypadku takich inwestycji kluczowe.

Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Jej budowa powinna się rozpocząć w przyszłym roku, ale nie jest to przesądzone. Wszystko zależy od tego, kiedy wojewoda wyda tak zwaną decyzję środowiskową.

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~PitiMaur 2008-01-22

Dobrze że obwodnica powstanie, przejazd w ciągu DK15/25 przez Inowrocław trwał zdecydowanie zbyt długo. Na trasie Konin - Bydgoszcz (DK25) zdecydowanie najgorsze miejsce. BTW przydałaby się rejestracja jak na FPW, tacy ludzie nie zdążyli by napisać zbyt wiele. ;)

~Casandra 2008-01-22

A co ten "wirus" ma wspolnego z obwodnica Inowroclawia? Pomylily ci sie fora, z takim tematem to do Naszego Dziennika a nie MG.

~Grożny wirus 2008-01-20

Uwaga,Uwaga! Od wielu lat grasuje niezwykle groźny wirus GW, TVN i SLD, który wszystko zeżre wszystko zje. Wirus ten atakuje szczególnie młode dyski, chociaż nie omija starych(stare są odporniejsze).Wirus ten jest bardzo łatwy do wykrycia, ale bardzo trudny do pozbycia. Skutki działania wirusa: 1.Zupełna obojętność na patriotyzm, prawdę historyczną, polskość, brak potrzeby znajomości historii. 2.Rozwinięcię się do granic absurdu kosmopolityzmu, libertynizmu homoseksualizmu, filosemityzmu, ekologizmu. 3Alergia na katolicyzm, moralność, heroizm narodowy. Dawni bohaterowie narodowi jawią się teraz jako zbrodniarze,faszyści, antysemici klerykałowie. Dawni zdrajcy,kapusie,ludzie mali wątpliwej reputacji to dzisiaj wielkie autorytety moralne, mężowie opatrznościowi, ludzie honoru, zbawcy, mędrcy. Jeżeli macie takie objawy to na pewno dopadł Was ten wirus

~przejeżdzający 2008-01-20

do tego czasu to niech zrobia ul. Poznańska bo ta droga to jede wielki koszmar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.