mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inteligentne systemy na Zakopiance

Inteligentne systemy na Zakopiance

Kierowcy podróżujący na trasie Kraków – Zakopane od jakiegoś czasu mogą sprawdzić jak długo w danym momencie poruszać się będą drogami krajowymi nr 7 i 47. Mają do dyspozycji tablice świetlne systemu „Czas przejazdu” uruchomionego przez GDDKIA Oddział w Krakowie 1 czerwca 2011 roku, na których znajdują się dane o aktualnym czasie przejazdu pomiędzy większymi miejscowościami na tej trasie.

Inteligentne systemy na Zakopiance
Oprócz tych tablic świetlnych Zarząd Dróg Wojewódzkich ustawił dodatkowe tablice wprowadzanego przez siebie „Inteligentnego System Sterowania Ruchem Regionu Podhalańskiego”. Różnią się tym, że wyświetlany jest na nich oprócz czasu przejazdu na drogach krajowych także czas przejazdu na drogach wojewódzkich Podhala oraz obciążenie ruchem na poszczególnych drogach oznaczone jest odpowiednim kolorem. System ten ma na celu rozproszenie ruchu czyli kierowcy mogą wybrać, którą drogą chcą pojechać : krajową czy wojewódzką. System ten został uruchomiony w nocy z 17 na 18 stycznia 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Nowości 2012 roku

auto motor i sport 0000-00-00

Tak bogato dawno nie było. Mimo nie najlepszych prognoz dla światowej gospodarki, producenci szykują moc nowości - do końca 2012 roku pojawi się aż 160 nowych aut i nowych wersji modeli obecnie produkowanych. Oto dwunastka według nas aspirująca do grona najważniejszych.

Komentuj:

~1958krzysiek 2012-01-26

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Po pierwszym dniu Pucharu Świata zapragnęliśmy w sobotę rano wyjechać z Zakopanego. Ten inteligentny system jest do bani. Zaraz za Zakopanem pokazywał 96 minut do Krakowa. Po 60 minutach byliśmy w Nowym Targu!!! Szkoda pieniędzy na takie "systemy" jak i tak jest TYLKO jedna droga i wskazywanie tego czasu - jak widać z soboty 21 stycznia 2012 roku - jest psu na budę.

~pisomaniak 2012-01-24

taaa pisowskie zaraz, po prostu uparte górale, a potem płaczą że mało turystów przyjeżdża i dutków za mało mają

~astrolog 2012-01-23

To pogadaj z lokalnymi tubylcami ktorzy blokuja od lat rozbudowe zakopianki, pisowskiego oszolomstwa.

~bart 2012-01-23

To zalosna wiadomosc. Kiedy kur..... wybuduja cala droge a nie szukaja tylko doraznych rozwiazan. Podobno rudy planuje zakonczenie na 2035:-(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show
Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show
KAI i Vision Coupe – to nazwy konceptów, które Mazda zaprezentowała na salonie samochodowym w Tokio. Łączy je nietuzinkowa uroda.