mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inteligentny system monitoringu dróg Podhala

Inteligentny system monitoringu dróg Podhala

Już w drugiej połowie 2011 roku sieć dróg krajowych i wojewódzkich oraz wybrane powiatowe na Podhalu będą objęte inteligentnym systemem sterowania ruchem. Monitoring będzie obejmować natężenie ruchu, warunki atmosferyczne czy stan nawierzchni na wszystkich drogach ujętych w systemie. Dzięki temu kierowca dowie się czy na trasie nie ma wypadku, czy droga jest przejezdna, gdzie jest ślisko i gdzie należy zdjąć nogę z gazu.  Wszytko po to by usprawnić ruch na Podhalu. Realizacja projektu pochłonie ponad 4,8 miliona złotych.

Inteligentny system monitoringu dróg Podhala
- System będzie się składać z sieci specjalistycznych urządzeń takich jak stacje monitorowania natężenia ruchu, stacje ostrzegania monitorujące warunki atmosferyczne oraz stan nawierzchni dróg, stacje monitoringu wizyjnego a także tablice informacji drogowej. Będą one ze sobą połączone w centrum sterowania ruchem, pełniące także funkcje dystrybutora danych dla portalu internetowego funkcjonującego w wielu wymiarach (internet, nawigacja GPS, radio, GSM), który będzie służył do przekazywania informacji użytkownikom dróg – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Integralną częścią systemu będzie mobilne centrum sterowania ruchem operujące bezpośrednio w terenie przekazując informacje do regionalnego centrum o sytuacji panującej na drogach.

Co istotne, nowy system będzie można rozbudowywać, czyli wciągać do systemu kolejne drogi w Małopolsce. System pozwoli także na wprowadzanie modyfikacji lub integrację z innymi systemami. Lokalizacja projektu będzie miała miejsce na ternie miasta Kraków a także w licznych punktach na terenie powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.

Realizacja projektu pochłonie ponad 4,8 miliona złotych. Pieniądze na projekt „Inteligentny System Sterowania Ruchem Regionu Podhalańskiego” będą pochodzić z budżetu województwa oraz funduszy unijnych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Nissan 370Z Roadster – pojazd sezonowy

auto motor i sport 0000-00-00

Nie przyda się zimą. Nie spakujesz do niego walizek na wakacyjny wyjazd. Nie znajdziesz w nim także komfortu. Nissan 370Z Roadster wyzwala adrenalinę i przykuwa spojrzenia.

Komentuj:

1234 2011-01-14

Po jaką cholerę wydawać pieniądze na takie cacko. Po 1-szej awari system długo nie będzie działał.Polacy nie są przyzwyczajeni do systematycznej pracy.Napalą się i powietrze zejdzie Przykład: stacja temperatury na Mogilanach.Długo nieczynna,potem "księżycowe "temperatury,teraz znów nieczynna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.