mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inteligentny system monitoringu dróg Podhala

Inteligentny system monitoringu dróg Podhala

Już w drugiej połowie 2011 roku sieć dróg krajowych i wojewódzkich oraz wybrane powiatowe na Podhalu będą objęte inteligentnym systemem sterowania ruchem. Monitoring będzie obejmować natężenie ruchu, warunki atmosferyczne czy stan nawierzchni na wszystkich drogach ujętych w systemie. Dzięki temu kierowca dowie się czy na trasie nie ma wypadku, czy droga jest przejezdna, gdzie jest ślisko i gdzie należy zdjąć nogę z gazu.  Wszytko po to by usprawnić ruch na Podhalu. Realizacja projektu pochłonie ponad 4,8 miliona złotych.

Inteligentny system monitoringu dróg Podhala
- System będzie się składać z sieci specjalistycznych urządzeń takich jak stacje monitorowania natężenia ruchu, stacje ostrzegania monitorujące warunki atmosferyczne oraz stan nawierzchni dróg, stacje monitoringu wizyjnego a także tablice informacji drogowej. Będą one ze sobą połączone w centrum sterowania ruchem, pełniące także funkcje dystrybutora danych dla portalu internetowego funkcjonującego w wielu wymiarach (internet, nawigacja GPS, radio, GSM), który będzie służył do przekazywania informacji użytkownikom dróg – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Integralną częścią systemu będzie mobilne centrum sterowania ruchem operujące bezpośrednio w terenie przekazując informacje do regionalnego centrum o sytuacji panującej na drogach.

Co istotne, nowy system będzie można rozbudowywać, czyli wciągać do systemu kolejne drogi w Małopolsce. System pozwoli także na wprowadzanie modyfikacji lub integrację z innymi systemami. Lokalizacja projektu będzie miała miejsce na ternie miasta Kraków a także w licznych punktach na terenie powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.

Realizacja projektu pochłonie ponad 4,8 miliona złotych. Pieniądze na projekt „Inteligentny System Sterowania Ruchem Regionu Podhalańskiego” będą pochodzić z budżetu województwa oraz funduszy unijnych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

1234 2011-01-14

Po jaką cholerę wydawać pieniądze na takie cacko. Po 1-szej awari system długo nie będzie działał.Polacy nie są przyzwyczajeni do systematycznej pracy.Napalą się i powietrze zejdzie Przykład: stacja temperatury na Mogilanach.Długo nieczynna,potem "księżycowe "temperatury,teraz znów nieczynna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech