Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestor sam buduje drogi

Inwestor sam buduje drogi

Inwestor, który planuje budowę galerii handlowej przy ul. Augustowskiej w Białymstoku, zobowiązał się m.in. do przebudowy ulic w tym rejonie. Inwestycje te kosztować go będą 17 mln zł netto.

Jednym z warunków wydania zgody na inwestycję związana z budową centrum handlowo-usługowo-rekreacyjnego na terenach fabryki Polpled zgoda inwestora na przebudowę na własny koszt układu komunikacyjnego w tym rejonie. W czwartek 15 grudnia br. zostało podpisane porozumienie w tej sprawie pomiędzy prezydentem Białegostoku i spółką Galeria Białystok.

Zgodnie z podpisaną umową inwestor zobowiązuje się do:
budowy pierwszego odcinka Trasy Kopernikańskiej między ul. Mickiewicza i Branickiego (w rejonie dzisiejszej ul. Drewnianej) wraz ze skrzyżowaniami i niezbędną infrastrukturą, budowy odcinka ul. Mickiewicza pomiędzy Trasą Kopernikańską i ul. Zwierzyniecką oraz przebudowy skrzyżowania z ul. Zwierzyniecką. Dodatkowo fundusze przeznaczone będą na rewitalizację przylegających do przyszłej galerii terenów zielonych wraz ze stawem.

Inwestor deklaruje, że na powyższe inwestycje wyłoży 17 mln zł netto. Inwestycje drogowe rozpocząć się mają zaraz po uzyskaniu przez spółkę pozwolenia na budowę centrum.

Przeczytaj także:

Inwestycja MAN-a + lepsze drogi (2005-08-17)

Obwodnica szansą na rozwój (2005-12-01)
 

Tematy w artykule: podlaskie Białystok

Podobne wiadomości:

Obwodnica szansą na rozwój

Obwodnica szansą na rozwój

Polskie drogi 2005-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii
Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii
Na targach Paryż Motor Show 2016 Lexus pokaże koncepcyjną wizję fotela samochodowego przyszłości. Wyróżnia go siatkowa konstrukcja. Czy za kilka lub kilkanaście lat tak będą wyglądały fotele montowane w samochodach?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj