mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycja MAN-a + lepsze drogi

Inwestycja MAN-a + lepsze drogi

Pozyskaliśmy inwestycję niemieckiego koncernu MAN a już niebawem będziemy mieli lepszą sieć drogową w Małopolsce. Integralnym załącznikiem do podpisanej umowy z MAN-em było oświadczenie GDDKiA dotyczące planów modernizacji i rozwoju sieci dróg krajowych w okolicach Krakowa i Niepołomic.

Inwestycja MAN-a + lepsze drogi

Podjęcie przez stronę polską tych zobowiązań było jednym z warunków ulokowania niemieckiej inwestycji na terenie Małopolski. Podpisanie oświadczenia to potwierdzenie na forum międzynarodowym planów inwestycyjnych GDDKiA. Oto jakich inwestycji drogowych możemy spodziewać się w najbliższym czasie:

- A-4: budowa autostrady, odcinek węzeł Wielicka - węzeł Szarów

Zadanie znajduje się w projekcie Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 - 2013 i w projekcie GDDKiA planu zadań inwestycyjnych na rok 2006. W roku 1998 uzyskano decyzję lokalizacyjną. Obecnie trwa proces opracowania dokumentacji projektowej z terminem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę do końca bieżącego roku. Lata realizacji: 2006 - 2008

- S-7: budowa drogi ekspresowej, odcinek Węzeł Bieżanów - Węzeł Christo Botewa

Zadanie znajduje się w projekcie Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 - 2013 i w projekcie GDDKiA planu zadań inwestycyjnych na rok 2006. Decyzja lokalizacyjna dla tego zadania została wydana. W czerwcu br. podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej z terminem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w I półroczu 2006 r. Lata realizacji: 2006 - 2008

- Droga krajowa nr 4, przebudowa na odcinku Kraków - Tarnów (w realizacji)

Trwa realizacja zadania z terminem ukończenia w 2007 roku. Zadanie obejmuje wzmocnienie nawierzchni do 115 kN/oś, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z elementami ochrony środowiska.

Więcej na ten temat: Droga nr 4: Targowisko - Tarnów

- Droga krajowa nr 75, przebudowa na odcinku Cło - Niepołomice - Targowisko

Zadanie znajduje się w projekcie Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 - 2013. Przebudowa polegająca na wzmocnieniu nawierzchni do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś przewidziana jest do realizacji do końca 2008 roku.

- Droga krajowa nr 79, odnowa nawierzchni na odcinku granica woj. świętokrzyskiego - Kraków (w realizacji)

Odnowa nawierzchni z dostosowaniem do przenoszenia obciążeń 100 kN/oś realizowana obecnie z terminem zakończenia w 2005 roku.

Łączny koszt już realizowanych inwestycji, wymienionych w oświadczeniu GDDKiA, to prawie 500 mln złotych, natomiast na pozostałe zadania, których realizacja rozpocznie się od 2006 roku wydanych będzie około 650 mln złotych, co stanowi sumę ponad 1,1 mld złotych.

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów

Polskie drogi 2005-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.