mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe Szczecina

Inwestycje drogowe Szczecina

Zakończyła się budowa III etapu obwodnicy śródmiejskiej Szczecina. Miasto przygotowuje się do rozpoczęcia dwóch kolejnych poważnych inwestycji drogowych.

III etap realizacji obwodnicy śródmiejskiej obejmował przebudowę ul. Przyjaciół Żołnierza na odcinku od łącznika z ul. Bandurskiego do ul. Warcisława. W trakcie prac zbudowano 600-metrowy odcinek nowej arterii posiadający dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu.  Inwestycję zrealizował Energopol-Szczecin S.A. a prace wyniosły ponad 11 mln zł. Inwestycja była dofinansowana w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w kwocie ponad 8,7 mln zł.

Ostatnio miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę kładki nad ul. Przyjaciół Żołnierza. Powstanie ona w pobliżu kościoła znajdującego się przy tej ulicy. O jej budowę prosili okoliczni mieszkańcy, którzy stwierdzili, że budowa obwodnicy śródmieścia utrudnia pieszym poruszanie się w tej okolicy i naraża ich na niebezpieczeństwo. Kładkę ma wybudować również firma Energopol, która w przetargu zaoferowała najniższą cenę ponad 4 mln zł. Budowa kładki ma potrwać 6 miesięcy.
 
Szczecin przygotowuje się już do rozpoczęcia kolejnego etapu budowy obwodnicy. Podpisana została właśnie umowa z na wykonanie dokumentacji projektowej V jej etapu od ul. Duńskiej do Arkońskiej. Dokumentacje wykona Pracownia Projektowa Dróg i mostów „DIM”. Na jej sporządzenie mieć będzie 18 miesięcy. Miasto zapłaci za projekty 1,58 mln zł. Nowy fragment obwodnicy liczyć będzie ok. 1200 metrów. Powstanie droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Inwestycja będzie skomplikowana inżynieryjnie. W jej tracie przebudowane będą skrzyżowania: z ul. Chopina i ul. Niemierzyńską-Arkońską. Powstanie również nowy wiadukt kolejowy nad ul. Niemierzyńską. Planuje się, iż przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2009-2010.

Umowę na wykonanie dokumentacji projektowej innej inwestycji podpisano także z Biurem Projektów Infrastruktury Komunalnej. Firma wykona projekt przebudowy ul. Warcisława na odcinku od ul. Orzeszkowej do Rostockiej. Na fragmencie do ul. Orzeszkowej powstanie jezdnia z dwoma pasami ruchu. Na odcinku od ul. Przyjaciół Żołnierza do Rostockiej będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Między nimi znajdzie się miejsce dla torowiska tramwajowego. W trakcie robót powstaną też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe, wymienione też będą instalacje podziemne. Dokumentacja ma być gotowa za 12 miesięcy. Koszt jej wykonania to prawie 600 tys. zł

Przeczytaj także:

Szczecin: trzeba przyśpieszyć prace nad zachodnią obwodnicą (2007-05-25)

Szczecińska obwodnica śródmiejska (2007-01-31)

300 mln zł dla portów Szczecin i Świnoujście (2007-01-03)

 


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.