mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe w Jaworznie na finiszu

Inwestycje drogowe w Jaworznie na finiszu

W grudniu kierowcy będą mogli podróżować prawie jedenastoma kilometrami nowych dróg, jakie w tym roku powstały lub zostały kompleksowo wyremontowane w Jaworznie.

Inwestycje drogowe w Jaworznie na finiszu
Droga Współpracy Regionalnej i III Etap projektu Miasto Twarzą do Autostrady są już gotowe i czekają jedynie na odbiór przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Końca dobiegają także prace w ramach V etapu MTdA - na Leopoldzie sfinalizowano już roboty asfaltowe, obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe przy przejściu podziemnym.

Kierowcy bedą mogli pojechać nowym śladem Drogi Krajowej nr 79 na Osiedlu Stałym. Do użytku kierowców zostanie także oddana wybudowana od podstaw Droga Współpracy Regionalnej, która łączy węzeł Jeleń z DK 79 na Borach z węzłem autostradowym Byczyna.

Dzięki trwającej od maja inwestycji w ramach III etapu Miasto Twarzą do Autostrady całkowicie zmienił się przebieg dróg na Osiedlu Stałym. W miejsce ronda pojawiło się rozbudowane skrzyżowanie o dużej przepustowości. Osiedle zyskało także nowy kompleks przystanków w rejonie kręgielni. Dodatkowo na głównych przystankach pojawią się interaktywne tablice, które będą informować pasażerów o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów, a także o ewentualnych opóźnieniach. Kompleksowej przebudowie uległa także ulica Wojska Polskiego - dotychczasowa droga została rozebrana, a w jej miejsce powstał trzykrotnie szerszy odcinek dwujezdniowy z pasami awaryjnymi. Rozbudowane i wyposażone w sygnalizacje świetlna zostało ponadto skrzyżowanie z ul. Martyniaków. Nowa trasa, podobnie jak Droga Współpracy Regionalnej, obsługiwać będzie przygotowane przez miasto tereny inwestycyjne.

Budowa ul. Grunwaldzkiej na Osiedlu Stałym została niemal w całości sfinansowana z blisko 40-milionowej dotacji z Budżetu Państwa. Droga Współpracy Regionalnej uzyskała natomiast dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, który pokrył ponad 70 procent kosztów budowy. W sumie całkowity koszt inwestycji wyniósł 40,4 mln zł.

Do ruchu została już oddana inna trasa wybudowana w ramach kontraktu na Drogę Współpracy Regionalnej - ul. Bielańska. Zadaniem nowej drogi, która łączy ul. Reja z ul. Grunwaldzką, jest odciążenie najbardziej zabudowanej części osiedla Bory.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross