mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe w Lubuskim

Inwestycje drogowe w Lubuskim

W najbliższych latach w województwie Lubuskim będą prowadzone liczne inwestycje drogowe. Powstaną m.in. nowe obwodnice, lubuski odcinek drogi ekspresowej S3 i autostrady A-2.

Inwestycje drogowe w Lubuskim
Najważniejszymi inwestycjami, które będą prowadzone w ciągu najbliższych kilku lat na terenie województwa Lubuskiego jest budowa 105 km odcinka autostrady A-2 (budowa powinna zakończyć się w 2011 roku) oraz 120 km odcinka drogi ekspresowej S3, która będzie biegła z północy na południe województwa. Ta druga trasa stanowi priorytetową inwestycję. Harmonogram prac jest napięty i już trwa jego realizacja, m.in. otwarto odcinek zachodniej obwodnicy Gorzowa, która stanowi fragment przyszłej drogi S3.
Budowę drogi ekspresowej podzielono na 7 etapów. Prace na każdym z odcinków prowadzone będą niezależnie. Na wiosnę 2008 r. zapowiedziano pierwsze przetargi. Prace budowlane powinny ruszyć jesienią na trzech etapach przyszłej ekspresówki: na odcinku 16 km od granicy województwa Zachodniopomorskiego do Gorzowa, który ma być gotowy do 2010 r., na 37 km odcinku Gorzów - Międzyrzecz (zakończenie prac w 2011 r.) oraz na 43 km odcinku Międzyrzecz - Sulechów, który ma być gotowy w ciągu dwóch lat. W 2009 r. obwodnice Gorzowa i Międzyrzecza zyskają drugą jezdnię. Poszerzony zostanie także 45 km odcinek z Sulechowa do Nowego Miasteczka. 24 km odcinek z Nowego Miasteczka do południowej granicy województwa planowany jest na lata 2010-2013.

Także od przyszłego roku mają rozpocząć się remonty lubuskich dróg krajowych. Przez najbliższe cztery lata modernizowana będzie droga krajowa nr 22 z Gorzowa do granicy województwa. Do 2010 r. zmodernizowany zostanie także 19,5 km odcinek z Gorzowa do Strzelec Krajeńskich, a w ciągu kolejnych dwóch latach remont kapitalny przejdzie 34 km odcinek od Strzelec do Wielkopolski. Zaplanowano także przebudowę blisko 33 km odcinka drogi krajowej nr 12 z Łęknicy do Żar, która potrwa dwa lata i dokończenie modernizacji tej drogi na 15 km odcinku z Żar do Żagania.

Na lata 2009-2010 zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaplanował przebudowę dwóch odcinków drogi krajowej nr 27 z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żar (19 km) i z Żar do Świdnicy (18 km). Ostatni z dużych remontów zaplanowano za trzy lata na 31,2 km odcinku drogi krajowej nr 29 Urad – Osiecznica, który do końca 2011 roku ma uzyskać parametry drogi krajowej.

W ciągu najbliższych pięciu lat dziewięć lubuskich miast zyska obwodnice. W połowie przyszłego roku otwarta zostanie cała obwodnica Nowej Soli a także rozpoczną się budowy czterech obwodnic: Słubic (10 km), Łęknicy (3,43 km), Kargowej (7,5 km) i Nowogrodu Bobrzeńskiego (5,5 km). Inwestycje mają się zakończyć w 2009 roku, kiedy to rozpoczną się także kolejne budowy obwodnic. Do 2010 roku powstaną obejścia Wschowy (8,2 km) i Szprotawy (II etap o długości 7,5 km). W 2011 ma być gotowa 8,4 km obwodnica Krosna Odrzańskiego a w 2013 roku 5,5 km obwodnica Kostrzyna.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Jurcio 2007-12-04

Rozumiem, że autostrada A-18 na odcinku zielonogórskim od Olszyny do rejonu Iłowy już taka zostanie z jednym pasem nowym i południowym z wytłuczonymi betonami wybudowanym jeszcze za Adolfa na pośmiewisko dla Niemców, żeby po zniesieniu przejść granicznych było wyraźnie widać, gdzie się Rzeczpospolita zaczyna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.