mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe w Powiecie Świdnickim

Inwestycje drogowe w Powiecie Świdnickim

W 2007 roku wiele odcinków dróg w powiecie świdnickim (woj. dolnośląskie) czeka remont. Realizowane będą także duże projekty inwestycyjne m.in. budowa połączenia Świdnicy i Żarowa z autostradą A4.

Nowa nawierzchnia i chodniki pojawią się w miejscowości Piotrowice Świdnickie, gdzie wyremontowany zostanie odcinek od skrzyżowania z drogą 2933D do skrzyżowania z linią kolejową. Kontynuowane będą także prace związane z usuwaniem skutków ubiegłorocznej powodzi w miejscowościach Bolesławiec-Bagieniec-Wiśniowa. Na remont czeka też prawie kilometrowy odcinek drogi w miejscowości Borów-Kostrza i na drodze w miejscowości Pastuchów.

Mocno zniszczona została również nawierzchnia na odcinku od drogi nr 5 w Strzegomiu (ul. Rybna) - Międzyrzecze do drogi wojewódzkiej nr 374. "W grudniu 2006 r. skierowano na ten odcinek objazd z drogi krajowej nr 5. Ruch był bardzo natężony. Codziennie mnóstwo tirów przejeżdżało tą drogą powiatową i nawierzchnia tego nie wytrzymała. W wielu miejscach została poważnie uszkodzona."- wyjaśnia Dyrektor Służby Drogowej Leszek Loch.

Objazd wyznaczono z uwagi na fakt remontu ronda w miejscu ważnego szlaku komunikacyjnego drogi krajowej biegnącej na Wrocław i Jelenią Górę. Służba Drogowa przeznaczyła na ten cel 250 tys. zł. Złożono dodatkowo wniosek o partycypację w kosztach remontu do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w wysokości 400 tys. zł. Nowa nawierzchnia i chodniki pojawią się również na odcinku drogi przy ul. H. Pobożnego i K. Odnowiciela w Świdnicy.

W 2007 roku oprócz remontów realizowane będą także duże zadania inwestycyjne. Kontynuowana będzie inwestycja budowy połączenia Świdnicy i Żarowa z autostradą A4. Na realizację tego zadania powiat otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ponad 32 mln euro. Projekt znajduje się bowiem na liście indykatywnej, gdzie środki na jego realizację są przyznawane poza konkursem. W tym roku w budżecie powiatu na ten cel zabezpieczono 3 mln 337 tys. zł. "Kontynuować będziemy również inwestycję budowy drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 z drogą wojewódzką 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy" - dodaje Leszek Loch. Koszt tego zadania jest również wysoki, sięga 3 mln zł. Ponadto w Świdnicy rozpocznie się realizacja kolejnej inwestycji pn. "Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wałbrzyskiej, Kochanowskiego i Polnej w Świdnicy".

Przeczytaj także:

Łącznik z A4 (2006-08-04)

Świdnickie drogi z dofinansowaniem (2006-03-22)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.