mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe w powiecie nakielskim i sępoleńskim

Inwestycje drogowe w powiecie nakielskim i sępoleńskim

Dobiega końca gruntowna modernizacja 23 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 241 biegnącej przez powiat sępoleński i nakielski (woj. kujawsko-pomorskie). Współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego inwestycja kosztowała blisko 66 milionów złotych.

Inwestycje drogowe w powiecie nakielskim i sępoleńskim
Prace drogowe na wojewódzkiej trasie nr 241 rozpoczęły się jesienią 2008 roku. W ramach przedsięwzięcia przebudowana została cała jezdnia na odcinkach od Sępólna Krajeńskiego do Zboża (gm. Sępólno Kraj.) oraz z Kosowa (gm. Mrocza) do Kcyni.

W ramach inwestycji wzmocniono jezdnię, przebudowano sieć melioracyjną oraz pobocza. Most na rzece Rokitce w Kosowie został przebudowany na przepust drogowy, powstały zatoki i nowe chodniki w miejscowościach. Odnowiono także pionowe i poziome oznakowanie jezdni na całej trasie.

Ostatnim etapem realizacji inwestycji na trasie nr 241 są, finansowane z budżetu województwa, prace poprawiające bezpieczeństwo jazdy na rondzie w Paterku (gm. Nakło nad Notecią). Budowa ronda rozpoczęła się jesienią minionego roku. Obecnie Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi końcowe roboty, które są wynikiem dodatkowo przeprowadzonych badań natężenia ruchu, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Analiza wykazała konieczność wzmocnienia środkowej, pokrytej kostką brukową, części ronda zbrojoną powłoką betonową, co pozwoli bezpiecznie manewrować nawet najcięższym autom. Prace zakończą się we wrześniu.

Modernizacja drogi nr 241 kosztuje 66 mln zł, z czego ponad 47,7 mln zł wyniosło dofinansowanie ze środków RPO WK-P.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando