mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe w powiecie nakielskim i sępoleńskim

Inwestycje drogowe w powiecie nakielskim i sępoleńskim

Dobiega końca gruntowna modernizacja 23 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 241 biegnącej przez powiat sępoleński i nakielski (woj. kujawsko-pomorskie). Współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego inwestycja kosztowała blisko 66 milionów złotych.

Inwestycje drogowe w powiecie nakielskim i sępoleńskim
Prace drogowe na wojewódzkiej trasie nr 241 rozpoczęły się jesienią 2008 roku. W ramach przedsięwzięcia przebudowana została cała jezdnia na odcinkach od Sępólna Krajeńskiego do Zboża (gm. Sępólno Kraj.) oraz z Kosowa (gm. Mrocza) do Kcyni.

W ramach inwestycji wzmocniono jezdnię, przebudowano sieć melioracyjną oraz pobocza. Most na rzece Rokitce w Kosowie został przebudowany na przepust drogowy, powstały zatoki i nowe chodniki w miejscowościach. Odnowiono także pionowe i poziome oznakowanie jezdni na całej trasie.

Ostatnim etapem realizacji inwestycji na trasie nr 241 są, finansowane z budżetu województwa, prace poprawiające bezpieczeństwo jazdy na rondzie w Paterku (gm. Nakło nad Notecią). Budowa ronda rozpoczęła się jesienią minionego roku. Obecnie Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi końcowe roboty, które są wynikiem dodatkowo przeprowadzonych badań natężenia ruchu, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Analiza wykazała konieczność wzmocnienia środkowej, pokrytej kostką brukową, części ronda zbrojoną powłoką betonową, co pozwoli bezpiecznie manewrować nawet najcięższym autom. Prace zakończą się we wrześniu.

Modernizacja drogi nr 241 kosztuje 66 mln zł, z czego ponad 47,7 mln zł wyniosło dofinansowanie ze środków RPO WK-P.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.