mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje na "siódemce"

Inwestycje na "siódemce"

Specjalna komisja ds. oceny projektów inwestycyjnych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptowała dwa ważne projekty na drodze krajowej nr 7 na odcinku z Warszawy do Krakowa.

Planowane inwestycje to rozbudowa obwodnicy Kielc wraz z węzłem Niewachlów (skrzyżowanie z drogą krajową nr 74 Łódź-Lublin) oraz budowa około 20 km dwujezdniowego odcinka drogi ekspresowej od Jędrzejowa do Moczydła.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach informuje, że jeden z projektów, odcinek "siódemki" z Chęcin do Jędrzejowa, będzie ponownie rozpatrywany pod kątem wpływu na środowisku, gdyż przecina obszar chroniony Natura 2000 w dolinie Nidy. To duży problem, ponieważ inwestycja w takim miejscu wymaga specjalnych uzgodnień. Dlatego zostaną ponownie przeanalizowane różne warianty tego fragmentu drogi, który przecina obszar chroniony. Wybór wariantu najmniej ingerującego w środowisko nastąpi do 8 października. Będzie to najtrudniejszy do rozbudowania odcinek "siódemki".

Wszystkie odcinki na drodze krajowej nr 7 zostały uwzględnione w programie Infrastruktura i środowisko na lata 2007-2013. Dwujezdniowa droga ma być gotowa do mistrzostw Euro 2012.

Przeczytaj także:

Rozpoczęto prace na "siódemce" (2007-09-27)

Modernizacja drogi krajowej Nr 7 Rabka - Chyżne (2007-08-30)

‘Pierwsza łopata’ pod węzeł Kielce (2007-06-25)


Podobne wiadomości:

Prężna trójka

auto motor i sport 0000-00-00

Przed zaśnięciem jeżdżą nam pod powiekami różne Ferrari i Porsche. Ale do pracy jeździmy zwykłymi, niewielkimi autami. Ostatnio najczęściej dieslami. Porównajmy takie trzy "wiodące na rynku" prężne wysokoprężne - Fiata Grande Punto, Peugeota 207 i Renault Clio.

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~zmac 2007-09-28

Obwodnica Kielc jest. Wolał bym aby wzięli się za obwodnice Radomia, Warszawy i Krakowa.

~tubylec 2007-09-28

A kiedy rozpocznie się budowa nowych odcinków??od Jędrzejowa do Moczydła, i na obwodnicy Kielc

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.