mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje na "szóstce"

Inwestycje na "szóstce"

Przebudowa drogi krajowej nr 6 na odcinku Goleniów - Nowogard wyniosła 91 mln zł. Inwestycja realizowana w latach 2002-2005 to jeden z etapów przebudowy krajowej szóstki i stopniowego dostosowywania jej do parametrów trasy ekspresowej.

Inwestycje na "szóstce"

9 grudnia 2005 roku nastąpił odbiór robót związanych z przebudową drogi nr 6 na odcinku Goleniów - Nowogard. Inwestycja obejmowała przebudowę i wzmocnienie nawierzchni na odcinkach o łącznej długości 34 km. Wartość zadania wyniosła około 91 mln zł. Środki finansowe pochodziły z Programu Phare, budżetu państwa i Krajowego Funduszu Drogowego.

Roboty wykonywane były w kilku etapach i obejmowały wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz budowę nowej nawierzchni, budowę nasypu drogowego wraz ze wzmocnieniem podłoża, przebudowę istniejących mostów i przepustów. Dodatkowo przebudowano skrzyżowania i wybudowano drogi gospodarcze. Wzdłuż trasy wybudowano utwardzone pobocza o szerokości 2 metrów, chodniki oraz ustawiono ekrany akustyczne. Wykonano także oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontowano bariery ochronne.

Wykonawcami prac były firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Nowogardu, STRABAG z Warszawy i NCC Roads ze  Stargardu Szczecińskiego.

Realizacja inwestycji poprawiła stan techniczny i warunki bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 6 między Goleniowem a Nowogardem. Obecnie trwają prace przygotowawcze do dalszej przebudowy tej drogi, w tym kolejno do budowy obwodnicy miejscowości Nowogard i modernizacji odcinka Nowogard - Płoty - Pniewo. Zaawansowane są również prace projektowe zmierzające do wykonania studium techniczno-ekonomicznego, obejmującego swym zakresem dostosowanie drogi krajowej nr 6 do parametrów drogi ekspresowej na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Przeczytaj także:

Nadmorska szóstka (2005-08-10)

Ruszają prace na berlince (2005-08-24)

Przygraniczna szóstka (2005-07-12)

 


Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.