mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich w 2013 r.

Inwestycje na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich w 2013 r.

W tym roku powinny zakończyć się wszystkie inwestycje drogowe zaplanowane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Jedynym wyjątkiem będzie przebudowa drogi nr 203 na odcinku Iwięcino – Dąbki, której zakończenie zaplanowano na połowę czerwca 2014 r.

Inwestycje na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich w 2013 r.
W mijającym w tym roku 6-letnim okresie unijnego współfinansowania,  w woj. zachodniopomorskim przygotowano 31 kompleksowych projektów przebudów istniejącej sieci drogowej i budowy nowych odcinków dróg. W tym roku w ramach projektów RPO kontynuowane będą przebudowy pięciu odcinków. Będzie to budowa obejścia Darłowa w ciągu drogi woj. nr 203 (2 km) i obejścia Gościna w ciągu drogi woj. nr 162 (2,8 km) oraz przebudowy dróg woj. nr 114 na odcinku Trzebież-Police (7,6 km), nr 203 na odcinku Iwięcino-Dąbki (11,4 km) i nr 163 na odcinku Glinki-Wałcz (6,4 km).

Droga 163 prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza. W sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11. Projekt obejmuje przebudowę odcinka tej drogi o łącznej długości blisko 6,4 km od skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w Wałczu, do zjazdu do miejscowości Glinki. W ramach projektu zlikwidowane zostaną dwa przejazdy kolejowe nieczynnej już linii nr 416. Projekt zakłada również przebudowę istniejącego mostu oraz przepustów. W Kłębowcu i Wałczu, przez które przechodzi droga nr 163 przebudowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy gospodarcze

Gościno położone  jest przy drodze wojewódzkiej nr 162 prowadzącej z Kołobrzegu do drogi krajowej nr 6. Dzięki przesunięciu poza obręb miejscowości ruchu tranzytowego, szczególnie uciążliwego w sezonie letnim,  poprawie ulegnie bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości oraz podróżnych. Obwodnica ma 2,8 km długości. W miejscach jej włączenia do drogi nr 162 zaprojektowano tzw. skrzyżowania skanalizowane, czyli zawierające wyspę rozdzielającą pasy. Pozostałe cztery skrzyżowania z istniejącymi szlakami drogowymi zaprojektowano jako ronda. Roboty budowlane obejmą również budowę nowego odwodnienia, oświetlenia i ciągów pieszych

Projekt obejścia Darłowa zakłada natomiast budowę nowego mostu przez rzekę Wieprzę. Koszt wszystkich  inwestycji prowadzonych w tym roku ramach Regionalnego Planu Operacyjnego wyniesie ponad 89 mln złotych.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie w tym roku również prowadził przebudowy dróg w ramach środków własnych. Na ten cel przeznaczono 24,5 mln zł. Zaplanowano między innymi przebudowę skrzyżowania ulic Drahimskiej z Polną w Czaplinku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163, skrzyżowania drogi nr 106 z drogami gminnymi w Stargardzie Szczecińskim i rozbudowę skrzyżowania ulic Segala i Wojska Polskiego w Łobzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Łącznie w ramach przebudów będzie realizowanych 25 zadań.

W tym roku prowadzone będą również inwestycje z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie to 36 zadań o wartości 4 mln zł. Przy wsparciu samorządów powstaną nowe chodniki, ciągi pieszo rowerowe, zatoki autobusowe i parkingi, między innymi na odcinku Gryfino- granica państwa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 120, w Czaplinku wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 177 i między Zapolicami i Rogoziną wzdłuż drogi nr 102.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.