mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich w 2013 r.

Inwestycje na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich w 2013 r.

W tym roku powinny zakończyć się wszystkie inwestycje drogowe zaplanowane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Jedynym wyjątkiem będzie przebudowa drogi nr 203 na odcinku Iwięcino – Dąbki, której zakończenie zaplanowano na połowę czerwca 2014 r.

Inwestycje na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich w 2013 r.
W mijającym w tym roku 6-letnim okresie unijnego współfinansowania,  w woj. zachodniopomorskim przygotowano 31 kompleksowych projektów przebudów istniejącej sieci drogowej i budowy nowych odcinków dróg. W tym roku w ramach projektów RPO kontynuowane będą przebudowy pięciu odcinków. Będzie to budowa obejścia Darłowa w ciągu drogi woj. nr 203 (2 km) i obejścia Gościna w ciągu drogi woj. nr 162 (2,8 km) oraz przebudowy dróg woj. nr 114 na odcinku Trzebież-Police (7,6 km), nr 203 na odcinku Iwięcino-Dąbki (11,4 km) i nr 163 na odcinku Glinki-Wałcz (6,4 km).

Droga 163 prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza. W sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11. Projekt obejmuje przebudowę odcinka tej drogi o łącznej długości blisko 6,4 km od skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w Wałczu, do zjazdu do miejscowości Glinki. W ramach projektu zlikwidowane zostaną dwa przejazdy kolejowe nieczynnej już linii nr 416. Projekt zakłada również przebudowę istniejącego mostu oraz przepustów. W Kłębowcu i Wałczu, przez które przechodzi droga nr 163 przebudowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy gospodarcze

Gościno położone  jest przy drodze wojewódzkiej nr 162 prowadzącej z Kołobrzegu do drogi krajowej nr 6. Dzięki przesunięciu poza obręb miejscowości ruchu tranzytowego, szczególnie uciążliwego w sezonie letnim,  poprawie ulegnie bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości oraz podróżnych. Obwodnica ma 2,8 km długości. W miejscach jej włączenia do drogi nr 162 zaprojektowano tzw. skrzyżowania skanalizowane, czyli zawierające wyspę rozdzielającą pasy. Pozostałe cztery skrzyżowania z istniejącymi szlakami drogowymi zaprojektowano jako ronda. Roboty budowlane obejmą również budowę nowego odwodnienia, oświetlenia i ciągów pieszych

Projekt obejścia Darłowa zakłada natomiast budowę nowego mostu przez rzekę Wieprzę. Koszt wszystkich  inwestycji prowadzonych w tym roku ramach Regionalnego Planu Operacyjnego wyniesie ponad 89 mln złotych.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie w tym roku również prowadził przebudowy dróg w ramach środków własnych. Na ten cel przeznaczono 24,5 mln zł. Zaplanowano między innymi przebudowę skrzyżowania ulic Drahimskiej z Polną w Czaplinku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163, skrzyżowania drogi nr 106 z drogami gminnymi w Stargardzie Szczecińskim i rozbudowę skrzyżowania ulic Segala i Wojska Polskiego w Łobzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Łącznie w ramach przebudów będzie realizowanych 25 zadań.

W tym roku prowadzone będą również inwestycje z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie to 36 zadań o wartości 4 mln zł. Przy wsparciu samorządów powstaną nowe chodniki, ciągi pieszo rowerowe, zatoki autobusowe i parkingi, między innymi na odcinku Gryfino- granica państwa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 120, w Czaplinku wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 177 i między Zapolicami i Rogoziną wzdłuż drogi nr 102.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.